V Szanty nad Wartą

Autor: bigbiciq. Poznań, 3 Lipca 2019

Żeglarski piknik odbędzie się na cyplu przy ulicy Estkowskiego w najbliższą niedzielę 7 lipca. Zaplanowane są koncerty muzyczne i aktywności dla małych i dużych. Wydarzenie organizuje Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski.

Podczas piątych “Szant nad Wartą”. Będzie okazja, żeby posłuchać znanych i lubianych zespołów, zrelaksować się na leżakach i spędzić czas na rodzinnych aktywnościach. Rozpoczniemy o godz. 14:00. Na scenie wystąpią:

Mechanicy Shanty
Flash Creep
Węże z Poligonu
Kamil Badzioch
Jakub Paluszkiewicz
Marta Śliwa

Poza doznaniami muzycznymi, planujemy też atrakcje dla wszystkich gości. Uczestnicy spotkają się z niezastąpioną ekipą fundacji Ratuj Ryby. Dzieciaki będą mogły spróbować swoich sił w ekologicznym kole wiedzy, a chętni wezmą udział w inspirujących Eko rejsach.

Podczas zabawy kołem najmłodsi sprawdzą swoją wiedzę z zakresu ekologii, ochrony środowiska czy roli człowieka w przyrodzie. – Za to w trakcie wodnej eko-wyprawy dowiedzą się o powstawaniu jezior, rzek, ich życiu, znaczeniu poszczególnych stref zbiornika, ważnych gatunkach naszych rodzimych ryb oraz istocie bioróżnorodności ekosystemu wodnego. Dowiedzą się też na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas naszego rozwoju, a zwłaszcza jego tempa, w którym postępuje wraz z technologią.

Będzie okazja do spotkania z policjantami z Komendy Miejskiej Policji Stare Miasto. W godzinach 14:00-17:00 będzie można bezpłatnie oznakować rower oraz dowiedzieć się czegoś więcej o pracy poznańskich policjantów.

Z kolei reprezentanci ekipy Sea Adventure zabiorą chętnych na zapoznawcze wycieczki motorówką po Warcie.

Na cyplu przy ul. Estkowskiego staną też dmuchańce i stanowisko do malowania buziek.

Wstęp bezpłatny.

Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu Miasta Poznań.

Lokalizacja: Przystań Rzeczna Stary Port, na cyplu przy ul. Estkowskiego (między osiedlem przy ul. Szyperskiej, a ul. Panny Marii)

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.