Adam Wilkoszarski – spotkanie autorskie i wystawa

Autor: bigbiciq. Poznań, 17 Kwietnia 2019

Zapraszamy na spotkanie autorskie wraz z wystawą prac Adama Wilkoszarskiego, zeszłorocznego laureata Debuts 2018, absolwenta fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Adam Wilkoszarski (ur. 1986) jest polskim fotografem dokumentalnym / krajobrazowym z Poznania.Ukończył studia licencjackie z fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

W swoich pracach koncentruje się na odkrywaniu miejsc, które potrafią zmienić się z przepełnionych ludźmi, w puste i porzucone przestrzenie. Skupia się na zanikającej granicy między sferą publiczną i prywatną , a często przekraczaniu tej granicy.

Jego prace były publikowane na wielu grupowych wystawach fotograficznych w Polsce i zagranicą, m.in

Calvert 22 Foundation w Londynie w 2018 r.,
Debuts 2018, Bydgoszcz, Sopot, Łódź
Palm Photo Prize, Londyn w 2018 r.
Polish Waters / Kaunas Photo Festival, Kowno, 2017 r.
Negative Feedback, Londyn, 2017 r.
Nowsze Topografie / Fotofestiwal – Łódź, 2016 r.

Spotkaniu będzie towarzyszyć wystawa wybranych prac, wyselekcjonowanych przez Ankę Gregorczyk i Łukasza Szamałka z przestrzeni twórczej Centrala.

Dzięki uprzejmości artysty wszystkie fotografie będą wystawione na sprzedaż w trakcie trwania wystawy oraz również po jej zakończeniu w maju, a zebrane środki wesprą działalność przestrzeni twórczej Centrala.

Spotkanie poprowadzi Łukasz Szamałek, fotograf dokumentalista, laureat DebtsEBUTS 2017 oraz nagrody specjalnej Festiwalu Vintage Photo Festival w 2018 r., kilkukrotny laureat konkursu Moja Wielkopolska oraz Wielkopolska Press Photo, absolwent Programu Mentorskiego Sputnik Photos, współzałożyciel Fotspot oraz Centrala

Adam Wilkoszarski w Galerii Centrala
Pl. Cyryla Ratajskiego 6a
18.04.2019 r., godz.18:30
Wstęp wolny

Wystawa potrwa do 30.04.2019 r.
Galeria Centrala otwarta jest w środy, czwartki, piątki od 16 do 20 i sobota od 12 do 18.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.