Powstanie szlak turystyczny po Jeżycach?

Autor: miarecki. Poznań, 17 Marca 2017

Warszawa ma Pragę, Kraków – Kleparz, Wrocław – Nadodrze, Gdańsk – Wrzeszcz. A Poznań? Dzielnice śródmiejskie położone poza ścisłymi centrami miast są jak białe plamy na mapie, puste kartki w przewodniku. W natłoku miejskich atrakcji nie starczyło dla nich miejsca na liście TOP 10. Czy słusznie? O tym będzie można przekonać się podczas specjalnych warsztatów w Centrum Amarant. Efektem ma być projekt szlaku po największych atrakcjach Jeżyc

  Kamienica z mieszkaniem Kazimiery Iłłakowiczórny przy ul. Gajowej Jak najdalej od komercyjnych wycieczek i zatłoczonych szlaków – to credo wszystkich, którzy lubią podróżować alternatywnie. Dla nich atrakcją jest poszukiwanie świata autentycznego, a nie wykreowanego na potrzeby zwiedzających. Bardziej niż najpiękniej wyremontowana fasada interesuje ich to, co mieści się za kulisami. Cel swoich poszukiwań znajdą w śródmiejskich dzielnicach.

Nikt tu niczego nie udaje i nie robi na pokaz. Życie toczy się lokalnie, niepowtarzalnie i autentycznie. W zabytkowym otoczeniu, przy kawie i ciastku w miejscowej kawiarni, na zakupach na dzielnicowym rynku można odkryć wyjątkowe atrakcje, które dają możliwość zapoznania się z prawdziwym obliczem miasta.

Projekt Fest Fyrtel ma na celu poznanie i zdefiniowanie charakteru poznańskich dzielnic śródmiejskich – tego, co w nich wyjątkowe i niepowtarzalne. Składa się on z cyklu warsztatów z udziałem lokalnej społeczności. Któż bowiem lepiej od niej zna specyfikę swojego fyrtla?

Czym Jeżyce różnią się od Łazarza i Wildy? Jakie są Jeżyce i o czym opowiadają? Czym mogą urzec i zapisać się w pamięci turysty? Jakie wyjątkowe jeżyckie miejsca warto pokazać? To tylko niektóre z pytań, które postawimy podczas planowanych spotkań warsztatowych. Efektem projektu będzie szlak prezentujący największe atrakcje Jeżyc.

Organizatorzy projektu zapraszają na pierwsze warsztaty, które odbędą się już 21 marca o godzinie 17.00 w Centrum Amarant.

Kino Rialto - neon [2012]

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.