Frida Kahlo przyciągnie turystów do Poznania?

Autor: miarecki. Poznań, 14 Lutego 2017

W turystyce bardzo ważne są preteksty, czyli wydarzenia, które będą generowały ruch turystyczny w danym roku. Wystawa poświęcona Fridzie Kahlo, która odbędzie się jesienią w CK Zamek jest bez wątpienia jednym z nich. Prezentacja prac meksykańskiej malarki będzie pierwszym w Polsce i jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciem artystycznym i w założeniu władz miasta także promocyjnym.

Spotkanie z ambasadorem MeksykuO randze wydarzenia świadczy m.in. wizyta Alejandro Negrina, ambasadora Meksyku w poznańskim magistracie. Władze Meksyku są mocno zaangażowane w to przedsięwzięcie i przywiązują dużą wagę do oprawy tego przedsięwzięcia.

W planach ambasady są działania skierowane do mieszkańców Warszawy, zachęcające do odwiedzenia wystawy w Poznaniu. Szereg wydarzeń – począwszy od wystaw fotograficznych, na kuchni Fridy Khalo kończąc, odbędzie się też we Wrocławiu podczas festiwalu Nowe Horyzonty.

Nowe Horyzonty odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób, które będą potencjalnie zainteresowane odwiedzeniem tej wystawy. Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z organizatorami tego festiwalu – zapewnił ambasador. – Chcielibyśmy, by to wydarzenie nie ograniczało się tylko do samej wystawy w Poznaniu, ale by był to tak naprawdę rok Fridy Kahlo w Polsce.

Chcemy maksymalnie wykorzystać potencjał tego wydarzenia – mówi Jan Mazurczak z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Mamy kilka pomysłów, liczymy na to, że uda nam się połączyć siły. Szczególnie interesuje nas promocja w dużych miastach Polski – zaznaczył.

Ostatnia wystawa dzieł Fridy Kahlo odbyła się w Rzymie, gdzie odwiedziło ją ponad 300 tysięcy osób. Wcześniej można ją było oglądać także w Berlinie, gdzie również cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem.

W Poznaniu na wystawę zatytułowaną “Frida Kahlo i Diego Riviera. Polski kontekst” będzie można się wybrać między 27 września 2017 a 21 stycznia 2018. Zaprezentowane na niej dzieła Kahlo i Riviery, zostaną wzbogacone o mało znany polski wątek w życiu artystów, w tym ich bliskie relacje z autorkami o polskim pochodzeniu – Bernice Kolko i Fanny Rabel.

Centrum Kultury Zamek

Użyte w artykule zdjęcia: Joanna Żabierko / UMP, T. Dworek

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Komentarze (Frida Kahlo przyciągnie turystów do Poznania?)

  1. Na początek dobrze byłoby nauczyć się poprawnie pisać nazwisko artystki.
    Dziękujemy – rzeczywiście pojawiła się literówka, którą dzięki Pani poprawiliśmy 🙂

Lepszykomentarz