Volkswagen Poznań nagrodzony

Autor: irag. Poznań, 21 Czerwca 2015

Volkswagen Poznań zdobył w plebiscycie CEE Manufacturing Excellence Awards tytuł Producenta Roku. Nagroda ta przyznawana jest najlepszym przedsiębiorstwom produkcyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Poza nagrodą główną, Volkswagen Poznań otrzymał również wyróżnienia w kategoriach Zrównoważony rozwój i środowisko oraz Excellence in Manufacturing Management.

Lata 2014 oraz 2015 to strategiczny okres w rozwoju Volkswagen Poznań, w czerwcu uruchomiliśmy produkcję nowych modeli caddy4 oraz t6, w ubiegłym roku nasz koncern zdecydował się na zainwestowanie 800.000.000 EUR w nową fabrykę pod Wrześnią i uruchomienie tutaj produkcji modelu crafter – mówił odbierając nagrodę Robert Pleśnierowicz, Kierownik Lakierni fabryki powstającej koło Wrześni – zatrudnienie w niej znajdzie około 3.000 pracowników, to jedna z największych historycznie inwestycji zagranicznych w naszym kraju.

Podczas gali Robert Pleśnierowicz podkreślił również, że bardzo ważnym dla rozwoju Volkswagena Poznań było również utworzenie w roku 2014 działu badawczo-rozwojowego, w którym docelowo znajdzie zatrudnienie około 50 polskich inżynierów.

Prestiżowe wyróżnienie stanowi potwierdzenie sukcesów oraz osiągnięć firm z Europy Środkowo-Wschodniej w zakresie doskonalenia organizacji produkcji w różnych aspektach – dodaje Monika Hajbowicz z VW Poznań – w wydarzeniu udział wzięło blisko 400 przedstawicieli z wielu różnych gałęzi przemysłu.

Volkswagen Poznań działa na rynku polskim od 1993 roku. W 2014 roku pracownicy fabryki wyprodukowali 150.000 egzemplarzy modelu caddy oraz 25.000 transporterów, ale również blisko 4.000.000 komponentów do produkcji samochodów. W trzech lokalizacjach w Poznaniu i pobliskim Swarzędzu pracuje 7.000. Po uruchomieniu fabryki we Wrześni oraz planowanym zwiększeniu zatrudnienia w fabryce w Poznaniu Volkswagen Poznań będzie zatrudniać łącznie nawet 11.000 osób i produkować blisko 300.000 samochodów rocznie.

Ostatni (taki) caddy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.