“Stop Oszustom”walczy z firmami sprzedaży bezpośredniej

Autor: miarecki. Poznań, 8 Kwietnia 2015

Stowarzyszenie Osób Pokrzywdzonych przez firmy Sprzedaży Bezpośredniej „Stop Oszustom” złożyło zawiadomienie do Prokuratury w Poznaniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez spółkę sprzedającą osobom starszym urządzenia mające żadnych właściwości leczniczych. To pierwsza zorganizowana próba zbiorowego powstrzymania działalności firm prowadzących tego typu działalność w Polsce.

Pokrzywdzeni, to najczęściej osoby starsze i schorowane. Foto: materiały prasowePan Ireneusz, lat 60, został telefonicznie zaproszony do jednej z częstochowskich restauracji na spotkanie połączone z bezpłatnym badaniem stanu zdrowia oraz pokazem, jak sobie radzić z dolegliwościami zdrowotnymi bez żadnych leków. Pana Ireneusza poinformowano również, że spotkanie jest dofinansowane ze środków unijnych, a liczba miejsc ograniczona. „Po przybyciu na miejsce osoby ubrane w białe fartuchy, które przedstawiły się jako konsultanci medyczni, zmierzyły mi przez ubranie temperaturę oraz wykonały badanie komputerowe bliżej nieokreślonym urządzeniem” – opowiada pan Ireneusz  „Następnie potwierdzono mi choroby, które wcześniej podałem w przeprowadzonym wywiadzie i wręczono wypełnioną papierową kartkę zatytułowaną „karta pacjenta”. Potem wskazano miejsce na sali i dla blisko setki innych osób w moim wieku zaprezentowano sprzęt medyczny rzekomo leczący wszelkiego rodzaju dolegliwości oraz schorzenia całej rodziny.

Dowodem miały być liczne certyfikaty i rekomendacje osób, które przedstawiały się jako pracownicy różnych instytucji medycznych. Ponieważ jestem osobą starszą i schorowaną postanowiłem nabyć aparat, choć cena była bardzo wysoka. Na miejscu jednak bank udzielił mi bez zbędnych formalności kredytu. Oczywiście zakupiony aparat nie dość, że nie pomógł, to po jakimś czasie się zepsuł, a próba jego zwrócenia spotkała się z kategoryczną odmową. Teraz mam długoletni kredyt do spłacenia ze skromnej renty; choroby, które się pogłębiły i poczucie, że zostałem oszukany”.

Setki tego typu historii z całej Polski zbiera i dokumentuje Stowarzyszenie Osób Pokrzywdzonych przez firmy Sprzedaży Bezpośredniej „Stop Oszustom”. Dotychczas przedsiębiorstwa prowadzące tego typu działalność pozostawały bezkarne mimo nakładanych na nie kar. Dla przykładu, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że spółka Eco-Vital, oferująca sprzęt do gotowania, naruszyła zbiorowe interesy konsumentów i nałożył na nią karę w wysokości blisko 650 tys. zł. Podobnie było w przypadku spółki Mat-Medic (obecnie Albiostar Trading Limited), wobec której stwierdzono stosowanie fałszywych upustów oraz informowanie o nieistniejącej refundacji, a w efekcie nakazano zaniechanie niedozwolonych praktyk nakładając 250 tys. zł kary finansowej.

„Wcześniejsze postępowania karne nie były przez prokuraturę w ogóle wszczynane lub je umarzano, ponieważ zawiadomienia składały pojedyncze osoby. Tym razem sprawa ma się inaczej – pokrzywdzonych są setki i wciąż ich przybywa” – informuje adwokat Jan Kasjaniuk, który w imieniu Stowarzyszenia złożył zawiadomienie do poznańskiej prokuratury. „Obecnie czekamy na decyzję o wszczęciu postępowania karnego.”

Wszystkie osoby, które czują się oszukane lub pokrzywdzone poprzez tego typu działania mogą cały czas zgłaszać się bezpośrednio na infolinię Stowarzyszenia pod numerem 61 625 78 55 lub poprzez stronę internetową: www.stoposzustom.com

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Komentarze (50)

 1. Serdecznie pozdrawiam! Chciałbym niniejszym poinformować w celu ewentualnego uprzedzenia potencjalnych klientów fimy EXITO w Opalenicy,iż jest to jedna z firm naciągających i oszukujących klientów emerytów.W pażdzierniku 2015 r. moja teściowa – osoba w wieku 87 lat została zaproszona na pokaz do restauracji pod Warszawą znęcona perspektywą prezentu,który w rozmowie telefonicznej został jej przyobiecany.Wybrała się na ten pokaz z moją żoną też już emerytką i omamione perspektywą zrobienia ” dobrego interesu” zawarły umowę cywilno-prawną na kwotę ponad 4.200 zł do której zostały wpisane również przedmioty,które rzekomo miały otrzymać w prezencie za zakup garnków.Zawarta transakcja sprawiła,że musiały od razu wpłacić 2.200 zł,ale to co najważniejsze dla mojej teściowej to chiński masażer do stóp za około 200 zł w sprzedaży internetowej(co sprawdziłem po ich powrocie do domu),w zawartej umowie kosztował około 2900 zł, co do umowy nie zostało oczywiście wpisane.Zresztą na pokazie próbowały się dopytywać jakiej to firmy masażer,to nikt z pracowników tej firmy nie potrafił powiedzieć,a metki tak na masażerach pokazowych,jak i tych wręczanych klientom miały powyrywane metki – z oczywistych względów.Ponieważ teściowa z uwagi na swoje dolegliwości ze stopami,była z tego masażera bardzo zadowolona moja żona,która zawarła umowę nie chcąc robić swojej mamie przykrości i odstępować od umowy i wbrew zdrowemu rozsądkowi,postanowiła do tej oszukańczej umowy dołożyć około 2500 zł ,z pełną świadomością co czyni.Ja piszę do Państwa w celu ostrzeżenia przed tą “dziadowską firmą” naciągającą i oszukującą klientów.Powinny się tą firmą zająć również stosowne urzędy,gdyż prowadzą działalność sprzeczną z wynikającą z KRS – u.Również Urząd do Spraw Ochrony Konsumentów mógłby się nimi zainteresować.Negatywnej opinii o tej firmie na ich stronie nie da się wpisać,gdyż nawet jak się wpisze,to i tak nie ma o tym śladu tam,gdzie powinien on się znaleźć.Z tej też racji za Państwa pośrednictwem staram się uprzedzić potencjalnych klientów by nie dali się nabrać. z poważaniem Jan Szewczyk z warszawy

 2. Witam,
  moja mama z Warszawy została oszukana przez firmę Carpe Diem z Opalenicy. Ktoś uporczywie dzwonil i namawiał na spotkanie z lekarzami, którzy mieli przyjść do domu. Raz mnie poinformowała i pogoniłam faceta, zrobiłam mu zdjęcie i zadzwoniłam po policję. Jednak za 10 dni przyszedł znów i naciągnął mamę na szmatę za 3.500 zl. Nie zostawił żadnych dokumentów i po kilku dniach przyszła paczka kurierem. Bank wydzwania o spłatę kredytu a złodzieje o potwierdzenie czy mama otrzymała paczkę. Oczywiście umowy nie ma, podobno ma przyjść pocztą , ale jest tylko 14 dni na odstąpienie a my nawet nie znamy daty zawarcia ani adresu gdzie wysłać odstąpienie. Robią to celowo. Biorą podpis i zabierają wszystkie papiery aby nie byłou nas śladu. NIC NIE PODPISUJCIE, NIGDY !!!!!

 3. Witam.
  W tym momencie zastanawiam się, czy ten portal, to też nie jest jakiś “kant”, bo spróbowałam zatelefonować i otrzymałam komunikat “nie ma takiego numeru” !!!
  Poza tym:
  Wczoraj byłam wraz z ojcem na pokazie Firmy “EXITO”, prowadzonym przez p. Albina wraz z ekipą… To było ŻENUJĄCE !!!
  ROZWRZESZCZANA GRUPA USIŁOWAŁA WCISNĄĆ GRUPIE STARSZYCH OSÓB (wobec kilku osób nawet im się to udało ) PTODUKTY BARDZO NIEWIELE WARTE, a to: MARNĄ PODRÓBKĘ NACZYŃ podobnych do Philipiaka, za to znacznie droższe, jakąś tam lipną pościel “wełnianą” i MATERACE, TEŻ PODUSZKI MASUJĄCE… :-(((
  Powiedziałam, że MAM W DOMU WSZYSTKIE TEGO TYPU, CO ONI REKLAMUJĄ WYROBY, TYLKO ŻE DUŻO LEPSZE, MARKOWE, A DO TEGO TAŃSZE !!! MIMO TEGO PANOWIE NAMOLNIE USIŁOWALI MNIE NAMÓWIĆ NA COKOLWIEK… :-(((
  NA DODATEK BYŁY SOLENNIE OBIECANE PREZENTY: perfumy i PARASOL OGRODOWY. W RZECZYWISTOŚCI dostałam tylko perfumy: ŚMIERDZĄCE, Z ZEPSUTĄ POMPKĄ, lejące się, z zaplamionym w efekcie w środku pudełkiem! DO WYRZUCENIA !!! Pani zapraszająca mnie telefonicznie, gdy uprzedzałam ja, że mam ojca na wózku inwalidzkim, którego nie mogę zostawić samego, GORĄCO ZAPRASZAŁA NAS WSPÓLNIE, TWIERDZĄC, ŻE BĘDZIEMY POTRAKTOWANI TAK SAMO, JAK PARA MAŁŻEŃSKA i w efekcie DOSTANIEMY TEŻ PARASOL OGRODOWY !!!
  Po tym koszmarnym “pokazie” panowie kategorycznie oświadczyli mi, że “zapraszająca NIE MIAŁA PRAWA OBIECYWAĆ NAM PARASOLA” bo “ON JEST TYLKO DLA MAŁŻEŃSTW”, oraz że “FIRMA POTEM SPRAWDZA, CZY PARA MA TO SAMO NAZWISKO, a więc czy rzeczywiście jest małżeństwem”. Później uprzytomniłam sobie, że to jest bujda, bo dziś małżeństwa nie zawsze mają takie same nazwiska…
  TO JEST GIGANTYCZNIE OSZUKAŃCZA FIRMA!!!!!
  Pozdrawiam Państwa serdecznie, życzę powodzenia w walce z oszustami wszelkiego rodzaju 🙂
  Barbara Styrska z Krakowa

 4. Witam !!!

  Na 19.VIII.2016 r. zostałam zaproszona na pokaz wyrobów firmy EXITO z Opalenicy. Prezentowano duży zestaw garów i materace do masaży (podobno refundowane przez NFZ i z możliwością odpisu kwoty zakupu maty masującej od podatku – mam II gr.Inw).
  Wybrana spośród osób tam zaproszonych otrzymałam “złotą kartę VIP” (podobno na kolację z R.Makłowiczem), zaproszenie do ośrodka na 14-to dniowy pobyt w SPA (beż wyżywienia i bez żadnych bezpłatnych zabiegów) dla 2 osób,
  oraz jako prezent pościel wełnianą i obniżkę w opłacie za zamówione rzeczy 4.300 zł rabatu. W czasie rozmowy z konsultantem ustaliliśmy, że mam zapłacić za 2.400 zł płatnych w 36 ratach po 80 zł. Umowa opiewała na zakup maty masującej, poduszki i kołdry, zestawu garów, kompletu sztućców, miksera i (to już dopisane przez konsultanta) płynu Lanolina. Podpisanej umowy nie otrzymałam do ręki, ale po drodze poprosiłam o jej pokazanie.
  Co się okazało. Gary były w wersji singiel (mały zestaw – chyba 3 garnki i patelnia), a nie taki jak pokazywano na prezentacji, dopisano mi płyn Lanolinę, której nie chciałam, przy żadnej pozycji nie było ceny zakupu. Mój zakup opiewał nie na ustaloną kwotę 2400, ale na kwotę 3.245 zł płatne w 36 ratach po 122.70 zł/m-nie, czyli w sumie 4.472,20 zł. Nadmienię też, że brak było druku oświadczenia o możliwości odstąpienia od umowy.
  Odmówiłam przyjęcia towaru, i mimo zachęt i namów osób prowadzących prezentację przekreśliłam na skos wszystkie dokumenty i umieściłam duży napis “anulowano” i podpisałam się. 2 kopie umowy zatrzymałam dla siebie.
  Czy to wystarczy, aby mnie nie obciążono nieistniejącym długiem?

  Pozdrawiam – Grażyna.

 5. A czy ktoś pomyślał, że firmy te działają, bo maja gdzie prowadzić oszukańcze prezentacje?
  Niespełna tydzień temu firma EXITO prowadziła prezentację w sali konferencyjnej hotelu Golden Tulip w Warszawie. Czy wynajmujący lokale w celu prowadzenia prezentacji nie uczestniczą w jakiś sposób w oszustwie?
  A może warto stworzyć i opublikować listę takich lokali, sal, firm, które udostępniają pomieszczenia oszukańczym firmom?
  Ja na przykład omijam tego typu obiekty i stosuje to jako zasadę.
  Jeśli hotel, restauracja, sala bankietowa, firma itd będą tracić klientów z racji współpracy z firmami typu EXITO może zaczną wyciągać wnioski i mniej chętnie będą im wynajmować powierzchnie?

 6. Witam, czy ktoś wie, jak napisać odstąpienie od umowy? Teściowa (prawie 80 lat) została naciągnięta przez firmę exito na ok. 4000 zł za jakieś sprzęty AGD, których oczywiście nie chce i nie pamięta zupełnie, żeby cokolwiek dobrowolnie kupowała. Z tego co wiem jest 14 dni na odstąpienie od umowy.

 7. Może ktoś się zajmie w końcu firmą ,,Exito,, to firma krzak naciąga starszych ludzi ,którzy są ufni prelegentom pięknie zachęcają tak pokręcą w głowach tym staruszką naciągają na kredyty bez pokrycia prawie pod przymusem , dodają tyle tych bzdetów chińskich na dodatek za przeproszeniem ”G”warte za te tysiące . Na drugi dzień ,kiedy staruszkowie się ockną, dzieci wytłumaczą co kupili i z czego będą płacić teraz i za co żyć i zrobić opłaty a dzieci już nie chcą pomagać za następne błędy, staruszkowie chcą oddać nabyte skarby i tu zaczyna się problem !!!!!!!!!!!!!!! Nikt telefonów nie odbiera jest tylko 14-dni nie mogą się dodzwonić przepada 14- dni i klapa płaczą i płacą. To nie jest normalne aby tak było jest na to prawo i trzeba to zgłosić do prokuratury i tak będzie tym razem, nie można na to pozwolić aby tacy oszuści panowali .Firma Handlowo-Usługowa Exito Marlena Herzog, ul. 5 Stycznia 35 tel .703-303-313 ,telefon też dziwny opłata 2 zł./min. W tym zakresie EXITO stawia sobie jako nadrzędne następujące cele:

  Budowanie i utrzymanie długofalowych relacji handlowych opartych na zaufaniu.
  Zapewnienie wysokiej jakości produktów w atrakcyjnej cenie.
  Pełne i rzetelne informowanie o cechach produktów.
  Terminową realizację zamówień.
  Doradztwo techniczne w zakresie oferowanych produktów.
  Politykę zwrotów i reklamacji przyjaznych dla Klienta.
  Szkolenie i zwiększenie świadomości i kwalifikacji pracowników.
  Śledzenie światowych trendów rozwojowych.
  Promocję firmy i jej produktów.
  Minimalizację ryzyka, a w szczególności ryzyka handlowego i jakościowego.
  Dla Zarządu EXITO ważnym jest spełnienie wymagań prawnych mających zastosowanie do wyrobu oraz innych związanych z działalnością firmy.

  Ideały, którymi się kierujemy to uczciwość, rzetelność, zaangażowanie oraz troska o ludzi. Właśnie one dają Państwu gwarancję, że wybierając naszą firmę, wybieracie sprawdzoną markę. Dziękuję za tę markę i przestrzegam wszystkich nie chodzcie na spotkania do hoteli będziecie zdrowsi a jak zadzwonią to ostro odmawiać . POZDRAWIAM WSZYSTKICH ZAWIEDZIONYCH

 8. Tak to oszuści nawet na podarkach oszukują.Dostałem w podzięce kamerkę HD DVR bez obiecaną kartą pamięci i porysowanym ekranem,czyli jakieś badziewie.Spotkanie odbyło się w hotelu Hetman w Warszawie w dn .15.10.2017 r.

 9. Dzisiaj byłem na spotkaniu firmy” EXITO”w restauracji Prowent w Świętochłowicach . Niesamowity cyrk prezenterzy zachowują cię jak klowni ,próbowali wcisnąć maty masujące,poduszki masujące ,gary,jakiś “cudowny”balsam,lanoline,wyciskarkę .Wszystkie te urządzenia po pare tysięcy zł.Ostrzegam wszystkich którzy chcą iść tylko po prezent,prezenterzy są bardzo nachalni i prędko nie odpuszczą tak długo mamią namawiają aż podpiszesz umowę trzeba mieć samozaparcie i charakter żeby nie ulec ,na spotkaniu którym byłem tylko ja wyszedłem bez umowy cała reszta coś kupiło.W internecie można podobne żeczy kupić dużo taniej.W rozmowie tel obiecano mi kamerę VHS a dostalem kamerę samochodową która nosiła znamiona używania (porysowany ekran).Dlatego jeśli usłyszycie że wasi rodzice idą na prezentację nie puszczajcie ich samych bo może się to żle skończyć

 10. B.R

  Potwierdzam, że firma EXITO to oszuści. Są zakłamani.
  Ja także zamiast kamery otrzymałam kamerkę samochodową.
  Na swoje nieszczęście zawarłam umowę sprzedaży, na której przedstawiciel tej firmy wpisał produkty, które otrzymałam w prezencie ( na pokazie było losowanie szczęśliwców, którzy otrzymali produkty oraz kwoty ponad 4 000 zł), a za robot jak się okazało musiałam zapłacić ponad osiem tysięcy.
  Aby otrzymać nagrody zmuszali do zakupu robota lub wyciskarki. pobierali zaliczki.
  Byli bardzo mili , wszystkie produkty zanieśli mi do taksówki i nawet za nią zapłacili.
  Dopiero w domu zobaczyłam co kupiłam za ponad 8 000 zł. Robot bez logo firmy, nie wiem kto go wyprodukował, opakowanie robota to zwykły karton.
  Karta gwarancyjna nie wiadomo na jaki produkt.
  Naciągnęli mnie tylko na 200 zł ( moja wpłata na pokazie) resztę miałam zapłacić na kredyt 3 800,00 zł.
  Odstąpiłam od umowy kredytowej następnego dnia (Alior Bank S.A.- dzisiaj dzwoniłam do banku jeszcze kredyt nie został uruchomiony).
  Wysłałam również odstąpienie od umowy sprzedaży do firmy EXITO. Na razie cisza. Napisałam dwa e-meile – cisza.
  Raz udało mi się dodzwonić pod numer wskazany na umowie. Pani powiedziała mi, że ona nie wie czy wpłynął e-meil.
  Rozmawiałam, również z przedstawicielem handlowym firmy z którym spisałam umowę. Gdy usłyszał, że chcę odstąpić od umowy już nie był taki milutki, powiedział, że nie mam takiego prawa i nasłał na mnie swojego kolegę.
  Wieczorem (po 21-szej) zadzwonił do mnie Pan, przedstawił się z nazwiska i stwierdził, że jest kierownikiem Biura Obsługi Klienta firmy EXITO. Namawiał mnie abym nie odstępowała od umowy, targował się ze mną (opuścił 400 zł), ale ja nie zgodziłam się. Także twierdził, że nie mogę odstąpić od umowy, gdyż kupiłam produkt z promocji. Rozmowa była ostra ( z mojej strony), gdyż w umowie sprzedaży punkt VI mówi, że mam prawo w ciągu 14 dni odstąpić od umowy bez podania przyczyny, także na kupione produkty w promocji.
  Jak się ten jeden raz dodzwoniłam do firmy i zapytałam Panią czy ten Pan jest kierownikiem BOK, to się okazało, że jest on przedstawicielem handlowym.
  Zagotowało się we mnie, do czego są zdolni ci ludzie….
  Chcę im oddać ten robot , maść. mikser, 4 200 zł( resztę otrzymałam w prezencie: noże ,sztućce, poduszkę masującą – tego im nie oddam). Dostali ode mnie 200 zł i na pewno mi nie zwrócą tej kwoty. Jeśli oni myślą, że są cwani, to się pomylili.
  Nie wiem jaki będzie finał. Zaproponowałam im ( w e-meilu), że mogą mnie oddać do sądu. Zobaczymy co zrobią.
  Proszę uważać na tą firmę.
  B.R

 11. Proszę o pomoc.27.01.2017 byłem na opisanym zgromadzeniu.Uwagę moją przykuł masażer do stóp-jestem cukrzykiem od 30 lat i mam problemy z krążeniem dolnych kończyn.Panowie zauważyli moje zainteresowanie.Na koniec tej wspaniałej prelekcji odbyło sie losowanie i wygrałem główną nagrodę-zestaw sztućców a ze to był mój szczęśliwy dzień zaproponowano mi prócz masażera-koszt około 2300,00 zł.zestaw bardzo wartościowych garnków i pare innych drobiazgów za cenę 4398 zł.Wszystko to wpisano bardzo dokładnie w moim rachunku nie wyszczegulniając poszczególnych cen. Byłem bardzo zadowolony z tego msażera aż po 5 miesiącach się popsuł.Do dnia dzisiejszego popsuł się 5 razy.18 10 2017 wystąpiłem do firmy Exito w Opalenicy o zwrot gotówki w ramach rękojmi.Po miesięcznym oczekiwaniu otrzymałem wiadomość od przedstawiciela prawnego że nie należą mi się pieniądze bo firma naprawiała tą usterkę niezwłocznie[3-tyg.] w ramach gwarancji.Chcę wystąpić do sądu w tej sprawie tylko potrzebuję koniecznie rachunek-ile kosztuje ten masażer tej firmy.Pomocy!!!!!!

 12. Witam. Drodzy renciści i emeryci. Nie dajcie się oszukać oszustom z EXITu i współpracującemu z nim NEST BANK -owi .
  Rywale godni siebie. Gdy namawiali mnie na zakup maty nie miałem przy sobie pieniędzy, przekonano mnie, jak otrzymam z banku
  potwierdzenie że kredyt otrzymałem i natychmiast spłacę całą kwotę w przęciągu 14 dni otrzymam całą prowizję. Bank biedak
  nie ma dla mnie pieniędzy. Jedyna moja nadzieja zwrócić się do Nadzoru Bankowego. Przygotowuję dokumenty.
  Również będę prosił Władze Miasto o pouczenie kierownictwo EXITU że robią złą opinię Opalenicy. Nie tylko oszukują ale nie stać ich odpisać
  na pismo interwencyjne. O ich działaniach na spotkaniach można by napisać duży artykuł. Zobaczę rozwój sytuacji.

 13. Witam
  Byłem na spotkaniu wraz z żoną 9.12.2017 w hotelu LEONARDO ROYAL w Warszawie . Zastanowiło mnie że osoby przybył to emeryci zaznaczam ze jesteśmy w wieku produkcyjnym . Jednak po wstępnej prezentacji dość żywiołowej trochę kabaretu i cyrku zrozumieliśmy ze spotkanie jest skierowane do ludzi w podeszłym wieku ( podatność na sugestie). W trakcie prezentacji wypowiadali się ludzie którzy zakupili ten sprzęt oczywiście w samych superlatywach co sugerowało ze są tam specjalnie w tym celu. Odbyło się losowanie nagród ( ustawione wygrali Ci co byli pierwszy raz) oczywiście wygraliśmy , dostaliśmy nagrody rzeczowe kartę vipa . Jedna z prezenterek zaprosiła nas do stolika i zaproponowała nam zakup prezentowanego sprzętu za kwotę promocyjna ok 6 tyś. Kiedy odmówiliśmy kupna zostaliśmy wyproszeni z sali po wcześniejszym odebraniu nam wygranych nagród- zaznaczam że nagrody były losowane przed zaoferowaniem zakupu.
  Pokazuje to niski poziom i brak kultury tych oszustów i cwaniaków z Poznańskiej firmy EXITO.
  POZDRAWIAM
  NIE DAJMY SIE OSZUKIWAC

 14. Firma EXITO wciskajaca naiwnym sprzet pseudo medyczny za niebotyczne ceny sa typowymi oszustami. Na spotkaniach wviskaja kit, sni slowem nie zaznacza np. ze masaz bez rozgrzewki moze byc nawet szkodliwy.

 15. Firma EXITO sprzedaje teraz w redzie woj. pomorskie .Zaproszenie był po odbiór gwarantowanej nagrody aparatu cyfrowego a że nie kupiłem nic to nic nie dostałem

 16. 25 styczeń 2018 r. hotel Czarny Kot Warszawa.

  “Firma” exito organizująca spotkanie “handlowe” w celu sprzedaży urządzenia do masażu stóp za 2.000 zł oraz wyciskarki do soków za 1.800 zł wraz z gadżetami typu: kamera samochodowa, noże, poduszka, żel czy lanolina.
  Ceny te są wielokrotnie wyższe niż w sklepach.
  “Prezentacja” tego towaru polega usiłowaniu sprzedania naiwnym ludziom.
  “towar” sprzedawany jest nawet na raty głównie dla “wylosowanych” naiwnych uczestników pokazu i jeżeli znajdzie się amator to będzie w domu miał czego żałować.

 17. firma witalux to oszuści, żerują na ludzkiej krzywdzie.,kadra pracowników składa się z Rumónów, którzy przed wejściem i po wyjściu biją ludzi. Jeżeli nikt nic nie kupi. wyżywają się na ludziach, agresją. Dzwoni baba, mówi, żeby przyjechać po kamerę bo numer został wylosowany, nie wiadomo z jakiej firmy, nie podaje nazwiska . ani telefonu, mówi , że nie będzie żadne prezentacji, tylko do godzinki potrwa spotkanie. można się pomasować, a potem przeciągają do trzech godzin spotkanie, są złośliwi jak nikt nic chce kupić. Jedna para małżeńska, została zapro0szona na rozmowę w trakcie spotkania, nie chciała nic kupić wiec jak sie przypomnieli o kamerę niby prezent, który im obiecano, tyo kazali sobie im kupić kamerę, wyszli stamtąd pluli na tych ludzi. Reszta ludzi też została oszukana.Nic nie dawali. Ludzie pluli na nich, i mówili, ze więcej do oszustów nie przyjdą. Ci rumuni traktują ludzi jak zwierzęta. Mówią, ze ich szef wygrzewa się za granicą, a oni oszukują w Polscei pracują na złodzieja, żeby on mógł tyłek wygrzewać za granicą.

 18. W firmie Vitalux Luboń pracują oszuści na czele z tym swoim ? wiecie o kogo chodzi , zero ogłady, nieokrzesani, niedomyci, wiecie o co chodzi.Ludzie obchodżcie szerokim łukiem ten swąd, bo się zarazicie, nie żartuję, Są najgorśi

 19. Byłem na spotkaniu Vitalux i całe trzy godziny ćoś śmierdziało, prawie zwymiotowałem. Może ten smród zajeżdżał zza granicy, kto tam wie skąd, Może w tym czasie. ktoś tam cuchł i to się do nas przywlokło. Wiećej tam nie pójdę, bo się zżyg…m

  najczulszy smrodek KAROL, pozdrawiam, najbardziej p………….dol,,,,,,ów którzy przebywają za granicą i tam szpanują klasę, której nie mają. Zyczę zdrówka, zdrówka,

 20. Powyższy numer- NIE MA TAKIEGO NUMERU!!!! 616257855. Potrzebuję numer lub adres e- mail do tego Stowarzyszenia. Czy może mi ktoś pomóc? Mam też numer 616668195, który również nie istnieje. Towarzystwo ma pomagać, czy również oszukiwać?

 21. Proszę Państwa, jeżeli macie problem z firmą Vitalux, zgłoście sprawę doUrzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Delegatura UOKiK w Poznaniu ul Zielona 8, 61-851 Poznań. tel. 618521517 lub 61 8527750.
  Ferdynand

 22. Dziękuję,Pańtwu za informację.Firma Vitalux z Lubonia narusza przepisy. Chętnie się skontaktuję z tym biurem.

  Małgorzata

 23. sklep w Skrzyszowie, rozbudował się, ale co z tego, bałagan, obsługa beznadziejna, baby, które siedzą. niby na tych kasach, bez przygotowania zawodowego, nie przeszkolone, nie wiedzą jak obchodzić się z klientem, zero kultury, nieokrzesane, bez ogłady, gdzie to się uchowało, w tym wieku w tych czasach, kto to dopuścił do kasy, one tam tylko siedzą, jedna siedzi z jednej strony kasy, druga siedzi po przeciwnej stronie też przy kasie, nie wiadomo, o czy myślą, myślą o jednym, żeby się pośmiać, poobmawiać klientów, byle dniówka zleciała i do domu, wypłata i tak będzie. Są siebie warte, wiocha, wiocha, wiocha jeszcze raz wiocha. Jeżeli ten sklep będzie zatrudniaŁ TAKIE BABY, TO DALEKO NIE ZAJEDZIE, straci klientów, bo nie dosyć, że towar gówniany, to obsługa jeszcze gorsza, nie tędy droga. Niech właściciel pomyśli o zmianie personelu, bo to naprawdę niewypał. Te baby ze wsi zajmują się tylko plotami. Może one śię nadają w środę jest jarmark w Dębicy, to tam będą handlować, tylko nie wiadomo czym, może jajami, bo to najbardziej kojarzy się z plotkarstwem. Może, jak chcą plotkować, obmawiać innych to niech najpierw spojrzą w lustro, a lustro nie kłamie, zobaczą jak wyglądają.Może przejrzą na oczy, niech one się naprawdę ogarną, zmienią swój wygląd,bo praca pomiędzy ludzmi tego wymaga, Radziłbym umyć też zęby, które są wizytówką. Pomyślności w Nowym Roku, życzy Paweł, Wasz bywalec.

 24. Zostałem oszukany przez firmę EXITO z Opalenicy. Zaproszony na spotkanie miałem otrzymać kamerę cyfrową. Po zakończeniu prezentacji okazało się, że nie przysługuje mi ta nagroda bo po pierwsze jestem sam a po drugie nic nie kupiłem.

 25. Firma EXITO z Opalenicy zapraszając seniorów na pokazy- sprzętu niby-medycznego tj. mat masujących oraz masażerów do stóp połączone ze sprzedażą uprzednio wymienionych produktów, a także cudownego balsamu, lanoliny, sprzętu AGD- pobiera za prezentowane towary niebotyczne ceny, które wielokrotnie przewyższają rzeczywistą ich wartość. Prezenterzy wprowadzają w błąd sugerując rzekomo lecznicze oddziaływanie prezentowanych produktów, ich okazyjną cenę i stosują inne sztuczki marketingowe, które doprowadzają osoby do zawarcia niekorzystnych dla nich umów. Odstąpienie od umowy to droga przez mękę. Ale proszę się nie zrażać i dochodzić swego, tj rozwiązania umowy sprzedaży i zwrotu zakupionych towarów. Porady znajda Państwo m. in. na stronie UOKIK pod adresem http://www.uokik.gov.pl.

 26. Dzien Dobry , Jestem Janusz , ze względu że jestem Starszym kawalerem, postanowiłem poszukać informacji dotyczace firm do ktorych czesto chodze na spotkania. Otóż co tu zauważyłem jest dla mnie niezrozumiałe. Rozumiem to, że są firmy ktore wplywaja negatywnie na klientów i po prostu ich oszukują. Ja sam jestem klientem firmy Philipiak i Vitalux , opinie dotyczace tych firm sa zwykłym chamstwem. Opinie wystawiane minuta po minucie. Przez jedna osobę Anonim. Jako klient tych firm zawsze bede polecał obie te firmy. Rzetelność i godność jest podstawa jednej i drugiej firmy. Widocznie kogos boli ze firmy prosperuja bez manipulacji.

 27. Pomocy przy odstapieniu od umowy zawartej na takich pokazach udziela Rzecznik praw konsumenta,Inspekcja Handlowa (…)Skutecznie pomagaja

 28. Pragnę poinformować potencjalnych klientów firmy z okolic Poznania a konkretnie z Mrowina ul . Poznańska 50 . Firma ta nazywa się POLLANA MED Sp. z o.o , na pokazach prezentują naczynia kuchenne , masażery, grzejniki, które dodają jako niewiele warte upominki , część tych upominków dają od razu , a część obiecują dosłać firmą kurierską i oczywiście nie dosyłają tych obiecanych a po zadzwonieniu do firmy mówią , że sprzęt dojdzie co oczywiście jest kłamstwem. W taki to sposób mnie oszukali. Po kolejnych telefonach z mojej strony stali się niegrzeczni , aroganccy i odkładali słuchawkę. Należy tą firmę zgłosić do Stowarzyszenia “Stop Oszustom” co niewątpliwie uczynię.

 29. Witam! Firma “Exito” to naciągacze i oszuści. Z prawdziwą firmą nie mają nic wspólnego. Mojego dziadka naciągnęli na ponad 8tys! Sokowirówka, noże, miksery… wszystko miało być za darmo, w ramach prezentu, a tu proszę – trzeba płacić. Głupia mata masująca 5tys! Gdy chcieliśmy wszystko zwrócić i rozwiązać umowę Pani powiedziała: “Proszę Panią, my się nie boimy walczyć z ludźmi w sądzie. Mamy od tego prawników.” Szczęka mi opadła! Wykorzystują starszych, niewinnych ludzi.
  Nie dajcie się naciągnąć “Exito”!

  Ps. Spotkanie odbyło się w Jaśle, w woj. Podkarpackim.

 30. WSZYSTKIE OSOBY NACIĄGNIĘTE PRZEZ TAKIE FIRMY, ODSTĘPUJCIE OD ZAWARTYCH UMÓW I ZGŁASZAJCIE SIĘ DO INSPEKCJI HANDLOWEJ LUB RZECZNIKÓW KONSUMENTÓW, POMAGAJĄ. PISZCIE SKARGI DO UOKIKu – o naruszenie zbiorowych interesów konsumentów. KARAJĄ FINANSOWO TAKIE SPÓŁKI. WARTO ZGŁASZAĆ DO PROKURATURY, TO PRZYCZYNI SIĘ DO ZAMKNIĘCIA NIEUCZCIWYCH FIRM.

 31. Moj maz zostal naciagniety firma z Opalenicy na masazer nog prawda jest ze choroje na nogi i dal sie namowic .

 32. Dopisuję swój komentarz, ponieważ sama szukałam rozwiązania problemu. Na szczęście matka przyznała się od razu do zakupu i udało się nam odstąpić od umowy w wymaganym czasie (14 dni). Odesłaliśmy nienaruszony towar z potwierdzeniem odbioru (i otwarciem paczki przy listonoszu) oraz oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Co prawda początkowo twierdzono, że paczka zaginęła, jednak po miesiącu pieniądze wpłacone jako zaliczka zwrócono.
  Takich firm jak EXITO jest wiele. Kiedyś mojej sąsiadce, chorej na Alzheimera sprzedano garnki za 3600. Nie rozumiem, dlaczego mają zgodę na taką działalność. Najpierw telefony o różnych porach dnia z zaproszeniami i obiecywaniem prezentów, potem “kabaret” na niższym lub wyższym poziomie (czasem zdarza się ciekawy wykład), aż wreszcie wciskanie na siłę produktu nie wartego swej ceny, zmuszanie do zakupu, namawianie do wzięcia kredytu, na które te osoby po prostu nie stać. Czy ci ludzie zupełnie nie mają sumienia, żeby podstępem namawiać starsze osoby do zakupów? Mamie do dziś mylą się kwoty 600 zł i 6000 zł, czy 20 lub 200 zł. Na co dzień nie operuje większymi kwotami niż kilkadziesiąt zł. Zastanawiam się, jak ci ludzie mogą spokojnie w nocy spać.

 33. Daje Siebie (kropka) c o m
  to strona Fundacji która “zawodowo” pomaga w odstąpieniu od umowy.
  na stronie znajdziecie ciekawy artykuł który kieruje do możliwości zlecenia im rezygnacji w imieniu klienta.
  Przekonaj się – bo jeśli czytasz ten wpis to znaczy , że i tak nie masz nic do stracenia

 34. Firma Vita-lux – prowadzący spotkanie są chamscy, obrażają starszych ludzi, jeśli nie chcą kupić ich sprzętów. Upominki otrzymują nieliczni i to nie te, które są proponowane w zaproszeniu. Proszę zrezygnować ze spotkania, a ten czas (3godz.) poświęcić np. na spacer – będzie większy pożytek.

 35. Jako hotelarz mam mnóstwo zapytań o wynajem sali właśnie od takich naciągaczy typu exito, vita-lux itp. Wyroki Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów są dotkliwe, ale nie zatrzymują procederu. Firmy nadal działają. Kary pieniężne są niskie i chyba wliczone w koszty tych firemek.

  Przyjmowaliśmy rezerwacje takich firm dopóki nie dotarły do nas niepokojące sygnały od klientów. Nie rozumiem jak takie firmy mogą działać w naszym kraju. Powinna krążyć czarna lista tych naciągaczy, a w miejsce takich pokazów powinno się organizować spotkania jak nie dać się oszukać/naciągnąć! Może wtedy wezmą się za uczciwą pracę!
  Hotelarze, restauratorzy, właściciele sal konferencyjnych powinni mieć możliwość odmawiania im sal w imieniu prawa! A spodziewam się, że jakaś firemka będzie nam miała za złe odmowę. A my chcemy chronić ludzi.

 36. Kilka słów prawdy znalazłam na (…)
  okazało się, ze ta firma nie ma ani tyle lat co mówi
  Ani takiego doświadczenia.
  Ani tym bardziej – renomy.
  Kolejni naciągacze – moim zdaniem

 37. Pozdrawiam Państwa bardzo serdecznie! Mam tylko krótkie pytanie: Czy spłacacie Państwo może kredyt konsumpcyjny za towary firmy Exito sp. z o.o. zlokalizowanej w Opalenicy?! Proszę uważać!!! Mogą Państwo otrzymać drogą pocztową sądowy nakaz zapłaty w trybie natychmiastowym całości kowty należnej za towar! Nakaz, w przypadku ewentualnego sprzeciwu, nakłada na Państwa, jako pozwanego, obowiązek odpowiedzi w ścisłej formie urzędowej, skierowanej do sądu w czasie nie dłuższym, niż dwa tygodnie po doręczeniu wezwania!

 38. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

  Stanisław Szafarz Bełchatów 05-07-2018r
  97-400 Bełchatów
  ul.Mazurska 2
  tel.502342707

  SKARGA na Firmę EXITO sp. z o. o.

  Zostaliśmy zaproszeni telefonicznie , gdzie panie dzwoniące oznajmiły, że zapraszają nas na wykład dotyczący ochrony środowiska w Bełchatowie w restauracji Kubuś-wykład na temat czystości powietrza a dodatkowo taka obecność zostanie nagrodzona .
  Pierwsza rozmowa-pani obiecała nagrodę w postaci Notebooka 13 cali , podając jego dokładną charakterystykę tj. pamięć wewnętrzną 164 Gb i dużo innych danych.
  W dniu następnym pani przypomina o spotkaniu i dale podaje o nagrodzie za obecność-jednak już nie 13 cali a 12 cali-pytam- dlaczego już mniejsza przekątna??? pani mówi , że pewnie koleżanka pomyliła się.
  W 3 dniu otrzymuję SMS i e-maila -w treści przypomnienie.
  W 4 dniu otrzymuję SMS i e-maila -w treści przypomnienie.
  W dniu 04-07-2018 bierzemy udział w spotkaniu—jednak tematem jest zdrowie i masaże—gdzie po moim zapytaniu oświadczono, że tak zwykle się zaczyna.
  Gdybym znał treść wykładu i wciskanie aparatów do masażu nie zgodzilibyśmy się na udział-ponieważ posiadamy w domu proponowane artykuły do masażu.
  Po godzinnej promocji urządzeń do masażu zaproszono nas na indywidualną rozmowę żądając dowodu osobistego w celu spisania umowy zakupu chociaż jednego urządzenia tj. poduszki do masażu rąk za cenę 5000 zł-obiecując dofinansowanie 30%.
  Jednak po oświadczeniu , że nie potrzebujemy takich urządzeń Pan ze złością –zapraszam państwa do wyjścia -podając nam kartonik , w którym jak okazało się był porysowany , uszkodzony tablet 10 cali.
  Jak żyję blisko 70 lat nie spotkałem się z takim poniżeniem, chamstwem—moja, nasza godność została poniżona .
  Treść rozmów jest do odzyskania-posiadam dane dotyczące dokładnego czasu rozmów.
  Postępowanie tej Firmy jest dla nas poniżeniem .
  Niezgodnie z obietnicą zabrano nam 2 godziny czasu. W ten sposób nie postępują ludzie, nawet zwierzęta.
  Oświadczam , że rozmowy telefoniczne i oświadczenie pracownika na miejscu , potwierdzające, że obiecana nagroda za udział zostanie wręczona
  są dla mnie Umową , która została niedotrzymana- zostaliśmy poniżeni i wyproszeni do wyjścia.
  Żądam obiecanej sprawnej nagrody i przeprosin .

  Z poważaniem

  Stanisław Szafarz

  skargę kieruję:

  1. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów .
  2. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Delegatura w Poznaniu.

 39. Prawda co ludzie piszą,także zostaliśmy zaproszeni,wylosowano nas ,dano czajnik i poproszono o wylosowanie koperty w której było dofinansowanie ponad 6000 zł, zaproszono do stolika i proponowano masażer do stóp.który miał kotować ponad 4000zł, a ze jesteśmy chorzy daliśmy się naciągnąć.do tego zaproponowano w prezencie, wyciskarkę, pościel,norze, lanolinę , maść nawilżacz powietrza, , W prezencie dostaliśmy tablet i zaparzacz do kawy na 1-ą filiżankę.Wszystko ładnie pani Martyna zapakowała to wszystko do naszego samochodu oddała umowę, i co się okazało nie wiem jakim cudem sama rata która miała wynosić 398 zł była 418 90zł pani powiedziała,że kolega poprawił bo źle widocznie policzyła no zgodziliśmy się ,bo 20 zł to nie tak dużo,ale doszliśmy w domu do wniosku ,że 20 zł więcej to 360 zl więcej,i w sumie zamiast 4000 tys zapłacimy 7540 zł a gdzie to dofinansowanie, 6100 zł Ale to nic po rozpakowaniu nawilżacza oczyszczacza powietrza okazało się ,że w kartonie jest mokro, to znaczy,ze był on używany, zalana książeczka obsługi,zadzwoniła pani Martyna zapytać jak się sprawuje masażer ale,że nie bylo okazji zaraz sprawdzić włączyliśmy dopiero wieczorem i co się okazało masażer warczy jak,wiertarka udarowa nie do wytrzymania,sąsiadka przyszła co tak wiercimy ,jest niemożliwością włączać go wieczorem bo pobudzi sąsiadów a i głowa nie wytrzymuje tego hałasu. Pani Magda powiedziała ,że kolega wymieni sprzęt niedobry tablet i oczyszczacz ale nikt jeszcze nie przyjechał..Po prostu sprzęt to tani bubel i do tego drogi.będziemy go zwracać ,Tylko jak to wysłać tyle wszystkiego,Na tel. nikt nie odpowiada, mamy 14 dni dopiero 2-i dzień ,,,zobaczymy proszą o radę.

 40. Wczoraj (czwartek 12 lipca 2018 byłem z żoną na pokazie firmy EXITO w Kielcach przy ul. Prostej. Pokaz żenujący. Krzyki, wrzaski, obowiązkowe oklaski, kiepskie, chińskie wyroby w astronomicznych cenach. Podobne produkty można kupić w sklepach za 1/10 żądanej na pokazie ceny. Agresywna, arogancka kobieta (odnieśliśmy wrażenie, ze była pod wpływem alkoholu lub innych podobnie działających środków), po “wylosowaniu” dofinansowania, złapała nasze rzeczy osobiste i zaciągnęła nas do stolika obok w celu wykonania prania mózgu. Wyliczyła jakąś ratę i nie pytając czy jesteśmy zainteresowani zakupem, zapytała : “To na kogo piszemy”. Ponieważ zdecydowanie odmówiłem zakupu jakiegokolwiek produktu, mimo że pani obiecywała do niego różne dodatkowe przedmioty (czajnik, jakieś garnki, noże, itp,) w prezencie i stwierdziłem, że nie jestem zainteresowany ich ofertą ani oferowanymi do niej prezentami, w celu ukarania nas za niezakupienie niczego, pani stwierdziła, że skoro nie chcemy prezentów, to nie dostaniemy nic, nawet prezentu gwarantowanego za przyjście i uczestnictwo w prezentacji. Po czym wyrzuciła nas za drzwi. Nie dajcie się ogłupiać, nie chodźcie na pokazy EXITO ani nie kupujcie tych rzeczy. Firma zamiast EXITO, powinna zwać się EXITUM.

 41. sytuacja jest w bardzo prosty sposób do rozwiązania. W każdej komendzie powiatowej i miejskiej funkcjonuję komórka do zwalczania przestępczości gospodarczej. Wystarczy by Pan Ziobro wydał nowe wytyczne wraz z komendantem głównym i na każdym pokazie pojawią się tacy policjanci. Wszyscy sprzedawcy zostaną wylegitymowani. Papiery zostaną posprawdzane i przyjrzą się pokazowi. Pokaz skończy się zarzutami oszustwa lub jego usiłowania – to będzie kres tych firm.

 42. Byłem na spotkaniu firmy EXITO wielka ściema naciąganie ludzi na kase .Na spotkaniu mieli maść którą na początku chcieli sprzedań za kolosalne pieniądze dozli do ceny 30 złotych .Nabiłem się na to po sprawdzeniu ceny w necie ta sama maść kosztuje niecałe 28 zł.Tak samo jak zapraszali na spotkanie z osobą towarzyszącą za przybycie miał być Tablet a okazało się że dawali jakiś badziew do rysowania ale pani wydzwaniająca i zapraszająca na spotkanie tak sumiennie przekonywała.Tak samo wygląda z zakupem czegoś u nich najpierw Mata przy pokazie kosztowała 8000 ale już przy transakcjji cena zeszła do 3500 żeby tylko sprzedać jaikś badziewiasty towar.Oszuśći i Nabijacze w butelke szkoda tylko tych starszych biednych ludzi.podejrzewam że na spotkaniach mają swoich ludzi do zachwalania towaru

 43. Firma EXITO Sp.z o.o. z Opalenicy łamie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz prawa Urzędu Ochrony Konkurencji i
  Konsumentów

  Na czym to polega:

  1.Odmawianie klientowi prawa do odstąpienia od umowy rzekomo przez zakup towarów po cenach promocyjnych.
  Natomiast w ogólnych warunkach umowy Exito Sp.z o.o. jest zapis punkt II/4, że sprzedawca jest zobowiązany poinformować kupującego o warunkach promocji, czego celowo nie dopełnia, wprowadzając w błąd klienta i pozbawiając go prawa do odstąpienia od umowy, które mu przysługuje niezależnie od jakiejkolwiek promocji .
  Sprzedający również w chwili zgłoszenia chęci odstąpienia od umowy informuje, że rzekomo klient podpisał zobowiązanie , że nie odstąpi od umowy, ponieważ zakupił urządzenia w cenie promocyjnej, co nie jest prawdą.

  2. Odmawianie przyjęcia zasadnej, drugiej reklamacji urządzenia Nawilżacz powietrza z istotną, trwałą wadą, która powtórzyła się w kolejnym, wymienionym przez firmę na nowe, urządzeniu / wyciekanie wody z urządzenia co sprawia, że jest bezużyteczne i grozi zalaniem pomieszczenia w którym się znajduje oraz porażeniem prądem.

  Gdynia 28.08.2018 Teresa

 44. ja rowniez zostalam nabita w butelke zakuoujac mate,wyciskacz.Inne przedmioty zostaly wcisniete bez mojej zgody jak: noze,koldra welniana i poduszka.Tablet, ktory rzekomo mial byc prezentem nie byl kompletny.Nastepnego dnia po zakupie zatelefonowalam do firmy ze odsylam produkty.Pan z firmy b niegrzecznie odpowiedzial, ze nie moge oddac maty bo to sprzet medyczny rzekomo.Usilowal rowniez wcisnac, ze rzekomo podpisalam zobowiazanie, ze nie odstapie od umowy.Po 7dniach wyslalam paczke ze wszystkimi nienaruszonymi produktami.Zatelefonowalam w tym dniu do Exito i ponownie uslyszalam, ze odesla mi mate i obciaza kosztami. Nie pomagalo wytlumaczenie, ze mialam na zastanowienie sie nad zasadnoscia zakupu 14dni.Firma exito jest najmadrzejsza w naciganiu ludzi na zakupy produktow o niebotycznych cenach.Dzis wyslalam produkty i priorytetem wypowiedzenie umowy a jutro ide do rzecznika praw konsumenta.Nie moga takie firmy bezkarnie naciagac ludzi.Zadne ich produkty nie sa warte tych kosmicznych cen, na dodatek gwarancja na 24mies nie wiadomo czego dotyczyla/byla na 1stronie duzym drukiem/.Przestrzegam przed ta firma.

 45. Zwracam sie do osob, ktore daly sie nabrac tej firmie. Otoz nie miejcie im za zle, przeciez musza sie z czegos utrzymac, to nasza wina, ze dajemy sie oszukiwac.Tak nasza wina w tym moja rowniez,ale nie opluwajcie tej firmy i nie sluchajcie co uslyszycie przez telefon jesli cos juz kupiliscie.Sa na to 2tygodnie, zeby zwrocic towar/oczywiscie na wlasny koszt przesylki/.Ja to zrobilam po tygodniu, oddalam firma kurierska towar z pismem przewodnim i koniec.kredyt nie ma prawa byc uruchomiony,towar oddany i zapominamy o sprawie.Wazne sa terminy by je zachowac.Od tegoz zakupu nie biore zadnego udzialu w “spotkaniach”.Odwagi!!

 46. Czy potrzebujesz pożyczki?
  Szukasz finansów?
  Szukasz pożyczki, która powiększy Twój biznes?
  Myślę, że trafiłeś we właściwe miejsce. Oferujemy pożyczki o niskim oprocentowaniu.
  Uprzejmie odpowiedz na tę aplikację, uprzejmie odpowiedz na poniższe e-maile:
  […] Dzięki.

 47. Firma EXITO DZIAAŁA nadal tylko pod innym szyldem – UWAGA TERAZ NAZYWAJA SIE FOR HEALTHY AIR SP.Z O.O. Z SIEDZIBĄ w Opalenicy przy ul. 5 styczna, wczoraJ W hOTELU Mercury uczestniczyłem w kolejnym ich występie ,pokazie, oferują oczywiście garnki podróby FILIPIAKA .ROBOTY KUCHENNE JAKO TERMOMIXY,poduszki masujące ,oczyszczacze powietrza , wszystko zaczyna się od 5000 zł w górę, np.oczyszczaczu nich powietrza produkowany w Bytomiu i oferowany w internecie za zł.600 u nich oferowany jest za zł 7000 /siedem tysiecy/ K O S MO S !!!!!!! poduszkęmasującą stopy z ogrzewaniem
  dAŁEM SIE naciągnąć na 6.500 zł -zamiast TERMOMIXu mam ROBOT KUCHENNY BIO COOK ZA 5500 KTÓRY W INTERNECIE ZNALAZŁEM ZA 1500 zl
  w prezencie dostałem piec elektryczny do ogrzewania mieszkania,pościel wełnianą 130×200, jak siadłem do komputera i przeszukałem allegro włos mi się na głowie zjeżył .Gotówką wpłaciłem oszustom 2000 zł ,4500 mam zapłacić do 7 grudnia 2018 , telefonów oczywiście nikt nie odbiera ,idę do federacji konsumentów i piszę do WAS

 48. Witam zostałam wmanipilowana w zakup na pokazue firmy Virgam sp,z.o.o w Białymstoku .Zgosilam o odstąpienie od umowy tel ,pisemnie odeslalam sprzęt .
  Co dalej ?Pozdrawiam Krystyna