Entombed AD zmiotło poznańskich fanów!

Autor: saygone. Poznań, 20 Października 2014

Grave w Eskulapie - 18.10.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterSobotni wieczór w Eskulapie należał do ciężkich muzycznych klimatów, które wypełniły klub po brzegi. Trzy zespoły rodem z kraju Pippi Langstrumpf pokazały jak należy grać death metal. Legendy i prekursorzy szwedzkiego death metalu, Entombed AD i Grave, których supportował zespół Implode.

Trochę współczułem panom z Implode, którzy wyszli na scenę jako pierwsi. Współczułem bo widziałem przed sceną naprawdę garstkę ludzi. W trakcie ich występu do klubu dopiero zaczęli przychodzić fani Grave czy Entobed AD. A występ, założonego w 2006 roku w Szwecji, zespołu Implode był bardzo dobry i był dobrym wstępem do wejścia zespołu Grave.

Wejście na scenę zespołu Grave oznaczało rozpoczęcie głównej części spektaklu. Po kilku zagranych kawałkach Ola Lindgren śmiejąc się powiedział ze sceny patrząc na ludzi z banerem, na którym narysowane było logo zespołu – “O już gdzieś Was widziałem”. Okazało się, że fani byli dzień wcześniej na koncercie w Krakowie. Swoją drogą ciekawe czy dzień później pojechali do Gdańska.

Entombed A.D. mimo zawirowań przez jakie przeszedł zespół to nadal żywa definicja tego, jak powinno się grać death metal. Nowych kawałków w set liście było jak na lekarstwo. Lars Petrov z ekipą postawili na żelazną klasykę. I tak po zagranym na początek „Kill to Live”, zagrali „Living Dead”, „I for an Eye” czy „Left Hand Path”.

Ekocuda

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Komentarze (2)

  1. Do autorów: TAK, POJECHAŁAM NASTĘPNEGO DNIA DO GDAŃSKA !!! 🙂 BYŁAM NA 3 KONCERTACH GRAVE W TYM ROKU 🙂