Nowe Miasto POZnań Rataje

Zmiany dla kierowców na rondzie Rataje

Wizualizacja przebudowy Ronda Rataje  Foto: materiały prasowe

Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie ronda Rataje. Prace postępują zarówno na tarczy ronda, jak i na przylegających ulicach – w związku z tym konieczna jest zmiana organizacji ruchu.

W nocy z 28 na 29 marca, czyli z niedzieli na poniedziałek, planowane są dwie zmiany tymczasowej organizacji ruchu. Pierwsza dotyczy północnej części tarczy ronda – od ul. Jana Pawła II. Ruch zostanie tam przełożony z dotychczasowych pasów na rondzie na wybudowany w tym celu tymczasowy przejazd (przesunięty na północ, w stronę ronda Śródka). Zmieni się tor jazdy, jednak w dalszym ciągu na całej tarczy ronda do dyspozycji kierowców pozostaną dwa pasy ruchu. 

To oznacza również zmianę oznakowania dla kierowców, którzy przejeżdżają przez rondo Rataje od strony Śródki oraz dla wyjeżdżających na ul. Jana Pawła II. 

Przesunięcie przejazdu przez północną część ronda umożliwi realizowanie dalszych prac zgodnie z przewidzianym harmonogramem.

Druga zmiana dotyczy ul. Zamenhofa. Na wyjeździe z ronda Rataje w tę ulicę (w kierunku ronda Starołęka) ruch zostanie ograniczony do jednego pasa. 

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie inwestycji i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz