Stare Miasto

Zamiana terenów między Poznaniem a Orlenem

Działka przy ul. Feliksa Nowowiejskiego  Foto: Google Street View

Trzy działki, które do tej pory należały do spółki Orlen staną się własnością Poznania. W zamian koncern paliwowy otrzyma inne tereny. 

Na działkach, które przejdą na własność Poznania, znajdowały się kiedyś stacje benzynowe. Są one zlokalizowane przy zbiegu ulic Kościuszki i Taylora, Nowowiejskiego i dawniej ul. 23 lutego oraz przy ul. Opolskiej.

Skutecznie sfinalizowaliśmy długie starania o przejęcie przez Miasto działek po dawnych stacjach paliw – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania – pozyskanie od PKN Orlen działek w świetnych lokalizacjach, i plany z nimi związane, doskonale wpisują się w politykę Miasta w zakresie tworzenia terenów zieleni w Poznaniu oraz nowych miejsc parkingowych.

Przy ulicy Nowowiejskiego oraz przy ul. Kościuszki mają powstać skwery. Przy ul. Opolskiej natomiast powstać ma paring dla osób korzystających z komunikacji publicznej.

Wszystkie działki, do których Miasto chce przejąć prawo do użytkowania wieczystego, mają łączną powierzchnię niespełna 1.900 m². Spółka Orlen otrzyma w zamian tereny położone przy skrzyżowaniu ul. Strzeszyńskiej z ul. Lutycką, o powierzchni nieznacznie przekraczającej 2.000 m². Ma tutaj powstać stacja benzynowa.

Z uwagi na różnicę w cenach zamienianych nieruchomości, Orlen dokona dopłaty na rzecz Miasta – dodają przedstawiciele Urzędu Miasta.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Street View

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz