Stare Miasto

Pasy przez Estkowskiego zamknięte

Alternatywa trasa pod Mostem Chrobrego  Foto:

Nie można już przechodzić przez Estkowskiego przy Moście Chrobrego. Drogowcy zamontowali  barierki. Rada Osiedla Stare Miasto i społecznicy postulowali najpierw zbudowanie prawdziwie alternatywnego przejścia, a potem zamykanie tego u wylotu Chwaliszewa. Żeby przedostać się przez ruchliwą ulicę należy od strony ulicy Szyperskiej nadłożyć około pół kilometra do nowo utworzonych pasów przy katedrze.

Teoretycznie jest krótsza droga, pod mostem, o czym ZDM zdaje się pamiętać, bo zamontowano tam ochronne barerki, ale na tym całe działania się skończyły.

Ludzie zawsze znajdą bardziej przyjazne rozwiązanie, w zasadzie już znaleziono, o czym świadczy wydeptana ścieżka, to jednak niezbyt bezpieczne. Przede wszystkim należy oznakować nową trasę pod mostem, utwardzić nawierzchnię i zamontować oświetlenie – mówi radny Tomasz Dworek. Zarząd Osiedla zwróci się z prośbą do władz miasta.

Podczas spotkania z Radą Osiedla Grzegorz Kamiński, dyrektor Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji zapowiadał przedłużenie Wartostrady w stronę cypla nad Wartą. Stało to się możliwe dzięki uporządkowaniu spraw własnościowych nad rzeką.

Nowa trasa miałaby zaczynać się przy kamienicy Czartoria 5, przechodzić pod mostem obok planowanego zaplecza przystani i łączyć się z Estkowskiego przy Starym Porcie. To pozwoli dalej ulicą Szyperską zapewnić bezpieczną trasę rowerową na Szeląg i Winogrady. Według deklaracji urzędników jest szansa na rozpoczęcie prac już w przyszłym roku.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz