POZnań Stare Miasto

Fotospacer wśród drzew na Starym Mieście

Park Stary Browar - im. Jana Henryka Dąbrowskiego  Foto: Tomasz Dworek

Cykl spacerów wśród drzew z aparatem fotograficznym w ręku i dendrologiczne warsztat to propozycje na ciekawe spędzenie wolnego czasu, na który zaprasza Łazęga Poznańska. Podczas wypraw będzie można poznać walory historyczne i przyrodnicze parków i innych terenów zielonych położonych na Starym Mieście.

Najbliższy spacer odbędzie się w najbliższy piątek (24 sierpnia) i poświęcony będzie poznaniu parku Jana Henryka Dąbrowskiego, który podobnie jak wiele innych śródmiejskich cmentarzy był kiedyś cmentarzem. Zbiórka przy ul Ogrodowej, przed Kościołem Ewangelicko-Metodystycznym o godzinie 19:00.

Podczas spaceru poznamy historię tego terenu, zapoznamy się z dawnymi i obecnymi wartościami przyrodniczymi parku. Szczególnym obiektem naszego zainteresowania będą drzewa, rosnące w parku. Postaramy się poznać ich gatunki, charakterystykę, cechy szczególne, znaczenie dla życia w mieście – pisze w zaproszeniu pomysłodawca przedsięwzięcia – Maciej Krajewski

Celem przedsięwzięcia jest także przygotowanie wystawy oraz stworzenie Subiektywnej Mapy Drzew Poznania. Każdy kto będzie brał udział w dendrologicznym spacerze ma szanse zaprezentowania swoich zdjęć w galerii przy Św. Marcinie.

To jedna z najciekawszych propozycji, które zgłoszone zostały do staromiejskich grantów, poznać będzie można historię staromiejskich parków, także od strony przyrodniczej, cieszą  także warsztaty dendrologiczne i planowana wystawa – wiele osób nie może już doczekać się spacerów z aparatem fotograficznym z Łazęgą – mówi Tomasz Dworek z Rady Osiedla Stare Miasto, która sfinansowała przedsięwzięcie.

Terminy i miejsca kolejnych spacerów:

2 września, niedziela, godz. 11:00 – park w Starym Korycie Warty
8 września, sobota, godz. 17:00 – park Wieniawskiego
15 września, sobota, godz. 17:00 – park Mazowieckiego + zajęcia z dendrotarapii
22 września, sobota, godz. 11:00 – Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan i Wzgórze Św. Wojciecha
26 września, środa, godz. 18 – park Marcinkowskiego + zajęcia z dendroterapii
29 września, sobota, godz. 11 – park Mickiewicza

Do 14 października przyjmowanie zdjęć w konkursie na fotografie wykonane podczas spacerów.
Listopad/grudzień: planowana wystawa zdjęć w atelier.

Użyte w artykule zdjęcia: T. Dworek / ROSM, Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz