Stare Miasto

Żagle na Warcie

Regaty nad Wartą  Foto: Katarzyna Lesińska / Sea Adventure

Już w najbliższy weekend nadwarciańskie brzegi zabielą się od żagli, a przestrzeń wypełni muzyka. Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski szykuje bowiem prawdziwą gratkę, nie tylko dla wodniaków, ale i dla wszystkich, którzy chcą w przyjemnej atmosferze spędzić czas nad rzeką.

W sobotę, 28 lipca zgłoszone załogi staną do regatowej rywalizacji, a w niedzielę 29 lipca na scenie pojawią się znane i lubiane zespoły szantowe. Jednak to jeszcze nie wszystko…

Żaglówki w centrum Poznania to nadal niecodzienny widok, ale wraz z lokalnymi wodniakami, co roku staramy się przyzwyczajać do nich mieszkańców. Dlatego od trzech lat organizujemy regaty żeglarskie, w których mierzą się i specjaliści, i amatorzy. Wszystko po to, aby aktywnie wspólnie spędzić czas, dobrze się bawić i pokazać potencjał rzeki Warty.

Oficjalna część zawodów rozpocznie się 28 lipca o godz. 10:00 uroczystym podniesieniem bandery. Uczestnicy będą musieli jak najszybciej pokonać określoną trasę. Sprawność pokonywania tej trasy będzie oceniać komisja sędziowska.  Regaty zakończy  koncert szantowy Kamila Bodziocha

W niedzielę 29 lipca, już po raz czwarty brzeg rzeki wypełni się muzyką, a mieszkańcy będą mogli poczuć się jak na żaglowcu, tańczącym z morskimi falami. W Przystani Rzecznej Stary Port rozbrzmiewać będą „Szanty nad Wartą”.

Kolejną edycję cyklu koncertów rozpocznie się o godz. 14:00. Na scenie wystąpią: Trzecia Miłość, Kamil Badzioch, Majtki Bosmana, Kuba Paluszkiewicz, Grupa Trzymająca Ster. Wspólne muzykowanie potrwa do godz. 20:00. Poza możliwością wystartowania w regatach i doznaniami muzycznymi organizatorzy przygotowali także  atrakcje dla małych i dużych.

Zaplanowaliśmy malowanie buziek, dmuchany zamek i plener malarski, zorganizowany przez Fundację APJA. Dzięki pomocy naszych przyjaciół z Sea Adventure, będzie także okazja odbycia rejsów łodzią motorową po Warcie – informuje organizatorska Katarzyna Lesińska

Wydarzenie odbędzie się w przystani rzecznej Stary Port, na cyplu przy ul. Estkowskiego (między osiedlem przy ul. Szyperskiej, a ul. Panny Marii)

Użyte w artykule zdjęcia: Katarzyna Lesińska / Sea Adventure

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz