Stare Miasto

Stadion im. Szyca wraca do miasta!

Stadion im. Edwarda Szyca  Foto: Google Maps

Miasto Poznań odkupi od dewelopera stadion im. Edmunda Szyca wraz z przyległymi terenami. Kosztować to będzie 10.000.000 złotych.

Teren, który przejdzie na własność Poznania, ma powierzchnię około 6,5 hektara. Obiekt, który był niegdyś sportową wizytówką miasta, niszczał od wielu lat. Trybuny, wypełnione podczas różnych imprez sportowych tłumami kibiców, porosły już w tej chwili drzewa i krzewy.

Pomysłów co do przyszłości tych terenów było kilka. Swoje miał również deweloper, który kupił dawny stadion. Plany zagospodarowania przestrzennego znacznie jednak ograniczały inwestycje. Miały to być tereny sportowo-rekreacyjne.

Negocjacje w sprawie przejęcia tych terenów przez Miasto Poznań trwały już od ponad roku i nie były łatwe. Władze Poznania nie mogły zgodzić się na nabycie tej nieruchomości za wszelką cenę.

Przełom w negocjacjach nastąpił na targach w Cannes w marcu tego roku, gdy do rozmów włączył się prezydent Poznania – mówi Bartosz Guss z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami poznańskiego Urzędu Miasta – udało się uwrażliwić drugą stronę na najważniejszy w tej sprawie interes społeczny.

Ustalona podczas negocjacji kwota 10.000.000 złotych zostanie zapłacona w dwóch ratach. Pierwszą Miasto zapłaci jeszcze w tym roku, a kolejną w 2019.

Tak stadion wyglądał w styczniu 2017 roku:

Użyte w artykule zdjęcia: UM Poznania, Stanisław Wiktor / Cyryl, Google Maps

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz