Aglomeracja

Wielkopolska: nowe zakażenia w niedzielę

Oddział Zakaźny Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN / tab

Sobota była rekordowa, jeśli chodzi o dzienną liczbę nowych przypadków zakażenia, których potwierdzono 576. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 575 osobach, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Najwięcej przypadków ponownie jest w województwie śląskim, gdzie prowadzone są na największą skalę w Polsce testy.

W Wielkopolsce osób, u których potwierdzono w niedzielę rano zakażenie jest 8. Wśród nich jest dwoje dzieci, a pozostałe osoby są w wieku od 30 do 50 lat. Są to mieszkańcy powiatów kępińskiego (3 osoby), kaliskiego (2), krotoszyńskiego (2) oraz pilskiego (1). Wszyscy przebywają w tej chwili w izolacji domowej.

Mamy 263 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (217, wszyscy z KWK Zofiówka), podlaskiego (12), opolskiego (8), wielkopolskiego (8), małopolskiego (7), dolnośląskiego (4), lubelskiego (4), lubuskiego (2), zachodniopomorskiego (1) – informuje Ministerstwo Zdrowia.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2.267 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 157 osób zmarło, a 1387 wyzdrowiało.

AKTUALIZACJA (17:35) – są kolejne, potwierdzone laboratoryjnie przypadki zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce.

Mamy 312 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: łódzkiego (119), śląskiego (108, rodziny górników), mazowieckiego (36), małopolskiego (25), podlaskiego (9), wielkopolskiego (6), dolnośląskiego (4), lubelskiego (2), podkarpackiego (2), pomorskiego (1) – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Zakażone osoby z naszego województwa pochodzą z powiatów kępińskiego (4), ostrzeszowskiego (1) i poznańskiego (1). Są w wieku od 41 do 58 lat. Tylko jedna z nich została przyjęta do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Poznaniu. Pozostałe przebywają w domowej izolacji.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2.273 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 157 osób zmarło, a 1398 wyzdrowiało.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz