Aglomeracja Pobiedziska

Nowe makiety w skansenie miniatur

Makieta katedry pw. Świętego Mikołaja w Kaliszu  Foto: UMiG Pobiedziska

Skansen miniatur wzbogacił się o dwie nowe makiety architektoniczne. Ta popularna atrakcja na Szlaku Piastowskim przechodzi obecnie modernizację.

Nowe makiety, które pojawiły się w skansenie to kościół klasztorny pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lubiniu oraz katedra pw. Świętego Mikołaja w Kaliszu. Wszystkie makiety wykonane w sakli 1:20 są wiernym odzwierciedleniem istniejących obiektów.

Podczas trwającego remontu mają powstać miejsca odpoczynku dla turystów z  nowymi ławo stołami, a salka multimedialna zostanie wyposażona w rzutnik i ekran projekcyjny.

Zamontowano  37 sztuk nowych tabliczek informacyjnych, również w języku Braille’a, dla wszystkich makiet znajdujących się w Skansenie Miniatur – informują samorządowcy z Pobiedzisk – w najbliższych dniach skansen zostanie wyposażony  w system audioprzewodników przeznaczonych dla  indywidualnych osób, które poruszają się po wyznaczonych trasach.

Korzystając z audioprzewodników będziemy mieli do wyboru różne wersje językowe. Turyści będą mogli wysłuchać informacji o 37 obiektach w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim i hiszpańskim. Będzie także dostępna autodeskrypcja dla osób niewidomych.

Makieta kościoła klasztornego pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lubiniu Foto: UMiG Pobiedziska
Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Pobiedziska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz