POZnań

Wielka inwestycja w panele słoneczne na Uniwersytecie Przyrodniczym!

Uniwersytet Przyrodniczy  Foto: UPP - materiały prasowe

Na pięciu budynkach i trzech akademikach Uniwersytetu Przyrodniczego w zainstalowane zostaną instalacje fotowoltaiczne. To jedna z największych instalacji OZE na budynkach użyteczności publicznej w Poznaniu. Produkowana energia zostanie wykorzystana wyłącznie na użytek obiektów uczelni. A specjalne panele pojawią się na 8 budynkach, w tym akademikach “Jurand”, „Danuśka” i „Maćko”

Instalacja fotowoltaiczna zostanie tak zaprojektowana, aby inteligentnie zarządzać energią poprzez system, który koordynuje pracę modułów oraz falowników fotowoltaicznych” – mówi Marek Klimecki, zastępca Kanclerza ds. technicznych Uniwersytetu Przyrodniczego  Na każdym z budynków z zainstalowanymi modułami będą monitory, na których można będzie zobaczyć ilość energii produkowanej w danej chwili, wyprodukowanej w całości oraz oszczędności CO2 – wymienia kanclerz 

Inwestycja poza oczywistymi korzyściami finansowymi i środowiskowymi ma również promować tego typu ekologiczne rozwiązania. Warto także podkreślić edukacyjny charakter działań Tego typu instalacje to znakomita okazja dla naukowców zajmujących się aspektami OZE i studentów kierunku Ekoenergetyka, którzy zyskują możliwość praktycznego poznania działania instalacji solarnych.

Użyte w artykule zdjęcia: UPP - materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz