POZnań

Mieszkanie do remontu od ZKZL

Mieszkanie do remontu ZKZL  Foto: ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych po raz drugi w tym roku organizuje akcję „Mieszkanie do remontu”. Tym razem można ubiegać się o 27 lokali w ciekawych lokalizacjach i dużym zróżnicowaniu powierzchni mieszkań.

Poprzednia odsłona miała miejsce w pierwszym kwartale tego roku i cieszyła się dużą popularnością wśród poznaniaków. Do spółki wpłynęło ponad 400 wniosków co świadczy o dużym zainteresowaniu programem. Do wyremontowania było 25 lokali z czego większość znalazła już nowych właścicieli.

W drugiej tegorocznej odsłonie Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych oferuje 27 mieszkań do remontu. W majowej edycji będą do dyspozycji zarówno mieszkania małe, jedno i dwupokojowe jak i duże mieszkania posiadające cztery i pięć pokoi. Powierzchnia mieszkań waha się między 27,5 a 176 metrów kwadratowych. Dzięki dużemu zróżnicowaniu lokali poznaniacy będą mogli wybrać mieszkanie odpowiednie dla ich potrzeb.

Dla przypomnienia, lokale, które są przekazywane przez ZKZL należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie, przez 6 miesięcy nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Program „Mieszkanie do remontu” dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mają szans na uzyskanie kredytu w banku na własne mieszkanie lub nie stać ich na długoterminowy najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla rodzin, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. Program jest alternatywą dla listy prezydenckiej i szansą dla poznaniaków na nowe „M”, które po wykonaniu niezbędnych prac remontowych będą mogli wynająć lokal na czas nieokreślony.

Tak jak w pierwszej tegorocznej edycji programu oględziny oferowanych lokali będą odbywać się z zachowaniem zasad ścisłego reżimu sanitarnego. Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zgłosić chęć obejrzenia mieszkania poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL. Wnioski można składać na maksymalnie trzy lokale do dnia 31 maja 2021 roku przez dedykowaną do programu podstronę internetową: www.zkzl.poznan.pl/mieszkanie-do-remontu. Wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania oraz dokumenty znajdują się także na stronie internetowej spółki.

Użyte w artykule zdjęcia:

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Śmiechu warte! Takie wałki, jakie są w ZKZL robione na tych mieszkaniach, to nawet za komuny nie miały miejsca. Ta Banda skorumpowanych buraków, która “przydziela” te lokale za odpowiednio grubą kopertą, wyselekcjonowanym z własnych kręgów osobom, już dawno powinna pierdzieć w pasiaki! No ale czego można spodziewać się po ekipie bamberyło zza Buga, pisdowskej gnidzie Jaśkowiaku… :/