K U L T U R A

Weekendowe atrakcje u Fiedlera

Z widza i obserwatora przemień się w aktora  Foto: Muzeum Arkadego Fiedlera

Z widza i obserwatora przemień się w aktora Foto: Muzeum Arkadego FiedleraKolejne atrakcje na najbliższy weekend przygotowało Muzeum Fiedlera w Puszczykowie. Będzie spektakl, wystawa i dzieciaki z Brave Kids!

Będziemy mogli zobaczyć widowisko o Puszczykowie i okolicach przygotowane przez uczestników warsztatów teatralno-freestylingowych w ramach projektu Z Widza i obserwatora przemień się w aktora, którą realizuje Fundacji Fiedlerów – zachęcają organizatorzy – nasze ukochane miejsca zobaczymy oczami i ciałami mieszkańców i sympatyków – to trzeba zobaczyć!

Spektakl został przygotowany na podstawie opowiadań o Puszczykowie, Rogalinie i Mosinie, których można było wysłuchać w Muzeum podczas spotkań. Osoby przygotowujące się do spektaklu przywołują przedwojenny Rogalinek, powojenne Puszczykowo, plaże nad Wartą, stare wille, sklepik “Żyda”, gęsi, zapach świeżego chleba ze smalcem. Opowieści te mają się ukazać w formie książeczki.

Będzie można również zobaczyć wystawę pasteli Zofii Morasz-Skonki, mieszkanki Rogalinka. Pani Zofia, która także uczestniczy w projekcie, zaprezentuje swoje piękne obrazy przedstawiające malownicze dęby i wierzby Rogalińskie – podkreślają organizatorzy.

W Muzeum Fiedlera gościć tego dnia będzie także ekipa z Brave Kids, dzięki czemu zapanuje międzykulturowa atmosfera.

Zapraszamy na wszystkie te wydarzenia do Muzeum Arkadego Fiedlera w niedzielę (30.06) na godzinę 16:00.

Z widza i obserwatora przemień się w aktora Foto: Muzeum Arkadego Fiedlera

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz