K U L T U R A

Brave Kids w Puszczykowie

Finał Brave Kids 2012  Foto: Brave Kids

Młodzi artyści z Zimbabwe, Chin, romskie dzieci z Czech oraz wrocławskie gimnastyczki wystąpią dzisiaj w Puszczykowie. Wszyscy przyjechali do naszej aglomeracji w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego Brave Kids.

Finał Brave Kids 2012 Foto: Brave KidsBędziemy mogli zobaczyć występ czteroosobowej grupy artystycznej z Zimbabwe, która odnalazła pasję w przekazywaniu i utrzymywaniu zanikających wartości kulturowych, jakimi są rytm i tradycja rytualnego tańca. Grupa dzieci z Chin poprzez teatr odkryje przed publicznością energię i historię Hong Kongu z czasów przedkolonialnych. Z kolei grupa MiniMerci z Czech przedstawi taneczne oblicze Romów zza naszej południowej granicy. Małych Polaków reprezentować będzie grupa wrocławskich gimnastyczek artystycznych.

Zachęcamy mieszkańców Puszczykowa, aby przyłączyli się do naszego projektu i swoją obecnością wsparli dzieciaki – namawia Anna Mieszała koordynatorka puszczykowskiej części Brave Kids – dla większości z nich występy indywidualne będą pierwszym spotkaniem z polską publicznością, mamy okazję odkryć ich niezwykłe kultury, zarazić się od nich energią i dać się porwać dziecięcej radości – dodaje.

Dzieci uczestniczący w projekcie Brave Kids będą gościć w Puszczykowie do 7 lipca. W tym czasie będą brały udział w warsztatach artystycznych, podczas których wcielą się zarówno w uczniów, jak i nauczycieli swoich rodzimych tradycji.

Naszym zasadniczym celem jest spotkanie artystycznych zespołów dziecięcych i młodzieżowych, w tym pochodzących ze środowisk ubogich oraz z miejsc dotkniętych klęskami żywiołowymi i konfliktami społeczno-politycznymi, a także grup pochodzących z państw wysoko rozwiniętych, które borykają się z problemami i chorobami cywilizacyjnymi takimi jak konsumpcjonizm, depresja czy samotność – wyjaśniają pomysłodawcy akcji – ci młodzi artyści używają sztuki jako narzędzia ułatwiającego społeczną przemianę i pomagającego wyzwolić się z niszczących ograniczeń.

Podkreślają także, że poprzez Brave Kids pragną pokazać różnorodność kultury światowej, a przez to promować postawy zrozumienia i otwartości względem drugiego człowieka.

Ten niezwykły koncert będzie można zobaczyć na scenie przed Biblioteką Miejską CAK w Puszczykowie lub w razie niepogody w sali teatralnej BM CAK. Wszystko to dzisiaj (26.06) o godzinie 17:30. Wstęp wolny.

Finał Brave Kids 2012 Foto: Brave Kids

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz