K U L T U R A

Męskie Granie 2013

Fisz Emade_fot. Mateusz Nasternak  Foto:

Na Męskim Graniu występują artyści reprezentujący wszystkie muzyczne nurty. Mogą różnić się estetyką, ekspresją, jednak z pewnością łączy ich przekonanie, że do muzyki należy podchodzić ambitnie i nieustannie ją rozwijać. Są zgodni, że współpraca z innymi twórcami i przełamywanie własnych konwencji pozwala wydobyć niezwykłą jakość. Dadzą tego wyraz nietuzinkowe duety, których trudno na co dzień szukać w polskiej muzyce. Ucztę niekonwencjonalnych brzmień, aranżacji i pomysłów przygotują Katarzyna Nosowska i Stanisław Soyka – jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wzruszających głosów polskiego soulu i jazzu, mistrz improwizacji. Miksturę rwącego hip hopu z siłą klasyki zaserwują O.S.T.R. i Leszek Możdżer – czarujący publiczność dźwiękami wirtuoz fortepianu. Nie są to jedyne nietypowe artystyczne pary, jakie będzie można poznać na tegorocznym Męskim Graniu.

Na scenie pojawią się ponadto energetyczna i bezkompromisowa Maria Peszek, mistrzowie słownej i dźwiękowej ekwilibrystyki – Fisz Emade Tworzywo, okrzyknięta nadzieją współczesnej elektroniki Patti Yang, która zagra jako Patti Yang Group w nowej odsłonie oraz eksperymentujący z jazzem, hip hopem i elektroniką duet producentów Skalpel. Zaprezentują się TRÈS.B – zespół uznany za jedno z ważniejszych odkryć minionych lat, Ballady i Romanse uderzające lekkością muzyki zestawioną z surowością tekstów oraz niepokojący a zarazem wciągający UL/KR. Wystąpi również Myslovitz – w nowym składzie pokazując nieznane świeże oblicze oraz Grażyna Łobaszewska, ikona soulu i jazzu, której dokonania stały się kamieniami milowymi polskiej muzyki.

„Nieczęsto zdarza się, aby artyści tak odważnie i z tak dużą energią otwierali się na niekonwencjonalną współpracę. To wielka wartość Męskiego Grania – daje publiczności możliwość doświadczania muzyki w postaci czystego eksperymentu i udziału w twórczych spotkaniach” – mówi Marcin Filipiak, kierownik marki Żywiec.

Męskie Granie zabrzmi w Poznaniu – 10 sierpnia

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz