Sport

Waterpolo: wkrótce ruszają rozgrywki

Box Logistics Waterpolo Poznań - UKS Neptun Uniwersytet Łódzk  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W weekend 8-9 października, rozpocznie się nowy sezon Ekstraklasy mężczyzn w piłce wodnej. Do rozgrywek przystąpi osiem drużyn, które zmierzą się ze sobą w systemie „każdy z każdym”. Tytułu bronić będzie ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka.

Już w pierwszej kolejce aktualnych mistrzów Polski czekają derby Łodzi. Rywalami podopiecznych Edwarda Kujawy będą zawodnicy Neptuna, którzy w poprzednich rozgrywkach uplasowali się na ostatniej pozycji w tabeli.

Obrońcy tytułu nie próżnują na rynku transferowym i wzmacniają zespół, szykując się do zbliżających się wielkimi krokami rozgrywek. Ich szeregi zasilili między innymi dwaj młodzieżowi reprezentanci Ukrainy: 17-letni Andrij Michałow i Dmytro Hupalowskij z LFKS Lwów. Do drużyny dołączyli też Hiszpan Jesús Salas Muñoz oraz doświadczony Michał Bar. Trzydziestotrzylatek wraca do Łodzi po roku występów w Alfie Gorzów Wielkopolski, gdzie był jednym z lepszych strzelców.

Zawodnicy ŁSTW okazali się najlepsi w bardzo ciekawym i trzymającym w napięciu do samego końca sezonie 2021/2022.

To była chyba najbardziej wyrównana liga jaką pamiętam, czyli od 20 lat – mówił w wypowiedzi dla TVP3 Warszawa Jakub Bednarek, trener wicemistrzów kraju, AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Stołecznym waterpolistom do łodzian zabrakło tylko dwóch punktów.

Na trzecim stopniu podium w poprzednich rozgrywkach znaleźli się zawodnicy Box Logistics Waterpolo Poznań, a na czwartym miejscu w tabeli sklasyfikowani zostali WTS Polonia Bytom. Waterpoliści ze Śląska w ostatnich dniach zaprezentowali się w Pradze na turnieju o Puchar Narodów Unii Europejskiej. W stawce ośmiu zespołów zajęli 5. miejsce. Wygrali z klubami z Walii, Czech i Niemiec, zremisowali z gospodarzami (UKVP Stepp Praga), a jedynej porażki (zaledwie 9 do 10) podopieczni Krzysztofa Paczyny doznali w starciu z belgijskim RSCM Mechelen.

Stawkę ekstaklasowiczów w sezonie 2022/2023 uzupełnią Alfa Gorzów Wielkopolski, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Arkonia Waterpolo Szczecin. Zmagania potrwają do pierwszego tygodnia czerwca 2023 roku.

1. kolejka Ekstraklasy (8-9 października):

  • Alfa Gorzów Wielkopolski – Job Center Mega-Invest WTS Polonia Bytom
  • KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Box Logistics Waterpolo Poznań
  • Neptun Uniwersytet Łódzki – ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka
  • Arkonia Waterpolo Szczecin – AZS Uniwersytet Warszawski
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz