Sport

Derby dla Lecha

Warta Poznań - KKS Lech Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

30., jubileuszowe spotkanie Warty Poznań i Lecha Poznań zakończyło się zwycięstwem Kolejorza 0:1 (0:0) po bramce Afonso Sousy.

Przed meczem wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz. Wiedzieliśmy to my jako trenerzy, ale także zawodnicy. I nie wynikało to tylko z tego, że było to spotkanie derbowe, ale z tego, jak może zagrać rywal. Tak też było. Było też trochę widać po naszych piłkarzach zmęczenie tymi ostatnimi starciami rozgrywanymi co trzy dni, ale nie traktujmy tego jako wymówkę, ale jako jeden z powodów tego, że gra nie wyglądała tak dobrze, jakbyśmy chcieli – mówił na pomeczowej konferencji John Van Den Brom, trener Lecha Poznań.

W pierwszej połowie nie potrafiliśmy znaleźć sobie wolnych przestrzeni, nie potrafiliśmy dostarczyć do wolnych zawodników piłki. Rywale wysoko atakowali nas pressingiem, często to była gra jeden na jednego nawet na całej przestrzeni boiska. W drugiej części wyglądaliśmy lepiej. Afonso Sousa znowu ze zwycięskim golem, to też ważne dla niego i to pokazuje to, o czym mówię – zmieniliśmy skład ze względu na zmęczenie, zagrali inni piłkarze i pokazali się z dobrej strony. To zwycięstwo jest dla nas ważne, poprawia nasze miejsce w tabeli.

źródło: lechpoznan.pl
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz