Sport

Zakończył się XVII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia

XVII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W dniach 23-25.09.2022r rozegrany został XVII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia, który obfitował w wiele fantastycznych zagrań. W turnieju udział wzięły cztery zespoły: aktualny Mistrz Niemiec – Berlin Recycling Volleys, brązowy medalista Mistrzostw Polski – Aluron CMC Warta Zawiercie, VC Barkom-Kazhany Lwów – beniaminek PlusLigi oraz triumfator siatkarskiej Ligii Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Memoriał rozpoczął się od konferencji prasowej, w której udział wzięli zawodnicy Aluron CMC Warty Zawiercie wraz z trenerem Michałem Winiarskim, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marcin Szkudlarek oraz Prezes Fundacji Memoriału Arkadiusza Gołasia Jacek Kubiak. Konferencja prasowa cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów zarówno z wielkopolski jak i ogólnokrajowych.

Kolejnym punktem Memoriału były warsztaty siatkarskie dla dzieci i młodzieży z Powiatu Poznańskiego, które miały okazje odbyć trening z zawodnikami z Zawiercia. Miło nam wspomnieć iż, każdy z młodych adeptów siatkówki, otrzymał pamiątkowe koszulki memoriałowe, które ufundowane zostały przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Przyszedł czas na pierwszy mecz półfinałowy w którym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzyła się z VC Barkom-Kazhany Lwów. Zwycięzca Ligi Mistrzów pokazał swoją siłę i po jednostronnym spotkaniu zwyciężyli 3:0 i już mogli przygotowywać się do niedzielnego Finału. Beniaminek PlusLigi ze Lwowa natomiast, zagrał w niedzielę o miejsce trzecie.

Drugi, sobotni mecz to spotkanie polsko-niemieckie, mianowicie Aluron CMC Warta Zawiercie podejmowała Berlin Recycling Volley po wyrównanym spotkaniu i nerwowych końcówkach setów lepsza 3:0 okazała się drużyna z Zawiercia i to ona w niedzielne popołudnie zmierzyła się w finale z drużyną z Kędzierzyna-Koźle.

Mecz o trzecie miejsce pomiędzy drużynami z Lwowa i Berlina, obfitował w wiele zwrotów akcji oraz niespodziewanych rozstrzygnięć. Ostatecznie po ciężkim boju, lepszy okazała się beniaminek PlusLigi i zwyciężył 3:1 a co za tym idzie zajęli trzecie miejsce w XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia.

W meczu finałowym zmierzyli się przedstawiciele PlusLigi z Kędzierzyna-Koźle i Zawiercia. Po emocjonującym spotkaniu mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy obronili tytuł z przed roku.

Wyniki:

Półfinały:
 • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – VC Barkom-Kazhany Lwów 3:0 (25:21, 25:19, 25:17)
 • Aluron CMC Warta Zawiercie – Berlin Recycling Volley 3:0 (25:21, 27:25, 26:24)
Mecz o III miejsce:
 • VC Barkom-Kazhany Lwów – Berlin Recycling Volley 3:1 (25:18, 22:25, 25:19, 26:24)
Mecz o I miejsce:
 • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 (22:25, 25:23, 25:20, 20:25, 15:8)
Najlepsza siódemka turnieju:
 • Najlepszy przyjmujący: Adrian Staszewski (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
 • Najlepszy rozgrywający: Marcin Janusz (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
 • Najlepszy libero: Santiago Danani (Aluron CMC Warta Zawiercie)
 • Najlepszy środkowy: Dmytro Pashytsky (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
 • Najlepszy zagrywający: Bartosz Kwolek (Aluron CMC Warta Zawiercie)
 • Najlepszy atakujący: Dawid Dulski (Aluron CMC Warta Zawiercie)
 • MVP: Łukasz Kaczmarek (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz