Sport

Waterpolo Poznań na ostatniej prostej po medal

KS Waterpolo Poznań - ŁSTW Uniwersytet Łódzki 9:9 (d 15:16)  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
W hicie 5 kolejki Ekstraklasy piłki wodnej mężczyzn starły się dwie najlepsze drużyny ligi KS Waterpolo Poznań i ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Do końca meczu trwała zacięta walka. Na koniec meczu padł remis 9:9 co oznaczało rzuty karne, w których jedną bramką wygrali goście ustanawiając wynik meczu na 15:16. Spotkanie rozegrano na Termach Maltańskich w Poznaniu.

W najbliższy weekend zawodnicy Waterpolo Poznań rozegrają na wyjeździe 10 dwumecz Ekstraklasy. Na basenie w Łodzi zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski – OCMER UŁ ŁSTW, nad którym mają obecnie 4 punkty przewagi. Wyniki ostatniej w tym sezonie kolejki ligowej rozstrzygną o miejscu poznaniaków na podium. Spotkanie 21 maja rozpocznie się o godzinie 20:30, natomiast niedzielny rewanż o godzinie 10:30. Wszytskie mecze będa relacjonowane na naszym portalu – minuta po minucie.

Poznańscy waterpoliści w dalszym ciągu mają jeszcze matematyczne szanse na tytułu mistrza Polski. Od prowadzącej w tabeli Arkonii Szczecin dzieli ich zaledwie 1 punkt. Jaki medal przywiozą ostatecznie do Poznania, okaże się już 21 i 22 maja podczas ostatniej w tym sezonie, 10 kolejki Ekstraklasy piłki wodnej. Drużyna Waterpolo Poznań zakończy tegoroczne rozgrywki w Łodzi, gdzie zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski. Zespół OCMER UŁ ŁSTW traci do poznaniaków 4 punkty i zajmuje 3 miejsce w tabeli.

W tym sezonie walka o medale i miejsca w tabeli toczy się do ostatnich sekund ostatnich spotkań ligowych. Wszystko może się jeszcze zdarzyć, więc na pewno damy z siebie wszystko. Nasi zawodnicy cały czas intensywnie trenują, a dwóch graczy – Bartek Kowalewski oraz Oskar Szymonik, w ostatni weekend mogło sprawdzić swoje siły w kadrze narodowej podczas międzynarodowego turnieju na Malcie. Bartek okazał się najlepszym strzelcem polskiej reprezentacji – w pięciu meczach zdobył dla biało-czerwonych aż 10 bramek. I na pewno przyczynił się do zdobycia przez nasz zespół 5 miejsca na 10 startujących drużyn. W sobotę i niedzielę chcemy zagrać w Łodzi na takim samym poziomie, jak podczas ostatniego meczu w Termach Maltańskich z Arkonią Szczecin – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

W dwumeczu z OCMER UŁ ŁSTW w barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Paweł Handze – bramkarz, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Artur Wróbel, Eryk Dziaduk oraz Maciej Mruk.

Relacji z obu spotkań szukajcie na naszym portalu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz