Sport

Turniej Finałowy Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet

Poznań Hussars - Korsarki Trójmiasto 8:2 - Poznań 18.10.2015  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
I Turnieju Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet rogrywany w Poznaniu na boisku WKS Grunwald. Mecz pomiędzy Poznań Hussars - Korsarki Trójmiasto zakończył się wynikiem 8:2. Poznań 18.10.2015 r.

Weekend Mistrzyń, czyli Turniej Finałowy Kobiecej Ligi Lacrosse jest już coraz bliżej. To najwyższej rangi impreza w trakcie, której dowiemy się, która drużyna zostanie Mistrzem Polski. Przed finałem poprosiliśmy osoby odpowiedzialne za organizację imprezy, rozwój kobiecego lacrosse w naszym kraju a także uczestniczki Weekendu Mistrzyń o kilka słów. Oprócz tego chcemy również zaprosić na kurs sędziego lacrosse, który rozpocznie się w sobotę.

Iga Sobolewska – wiceprezes federacji ds. lacrosse kobiet

Weekend Mistrzyń to wielkie wydarzenie w kalendarzu lacrosse kobiet, zwłaszcza że odbędzie się po raz pierwszy. Mam nadzieję, że na stałe zapisze się w harmonogramie rozgrywek.
22 maja o godz. 12:00 na boisku AWF zmierzą się ze sobą cztery drużyny by powalczyć o III miejsce i tytuł najlepszej w kraju kobiecej drużyny lacrosse. Wraz z Weekendem Mistrzyń odbędzie się kurs sędziowski prowadzony przez doświadczonego sędziego z ramienia Europejskiej Federacji Lacrosse, start kursu planowany jest na sobotę. Poza tym na boisku AWF-u na kibiców czekać będzie mnóstwo atrakcji, konkursów, występ grupy „Czeba się Wyluzować”. Zapowiadam nam się święto lacrosse dla wszystkich w tym dużo atrakcji dla rodzin z dziećmi. Przyjdź i kibicuj mistrzyniom.

Klaudia Skwarska – koordynator ds. ligi kobiet

Przed niedzielnym, historycznym finałem rozgrywki ligi kobiet rozgrywane były na zasadzie pucharu. Odbywało się kilka turniejów i na koniec sezonu mistrzem zostawała drużyna z największą ilością punktów. Aktualnie również odbywają się turnieje, które ostatecznie wyłaniają dwie najlepsze drużyn i dwie słabsze. Następnie podczas Weekendu Mistrzyń rozgrywane będą dwa spotkania, które niezależnie od wcześniejszej liczby wygranych i przegranych wyłaniają zwycięzcę Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet oraz pozostałe miejsca.
Rywalizacja w trakcie rundy zasadniczej pokazał nam, że większość klubów znacznie zwiększyła swój poziom. Słabsze kluby coraz bardziej dorównują tym lepszym. Ciężko jest przewidzieć wynik meczu. Dzięki czemu rywalizacja staje się interesująca. Wiele niespodzianek ukazało nam się w ostatnim turnieju w Gdańsku. m.in. dotychczas niepokonana drużyna Kosynierek Wrocław do przedostatniej minuty przegrywała z Poznań Hussars Ladies. Mecz ostatecznie zakończył się remisem. Lecz bliskie zwycięstwo Ladies na pewno podkręciły sobie apetyt na mistrzostwo. Co z tego wyjdzie? Okaże się 22 maja o 14:30.

Kaja Białowąs – zawodniczka Kosynierek Wrocław

Nasz cel, to obrona tytuł mistrzyń, natomiast spodziewamy się zaciętej walki i wyrównanego meczu, zatem co się wydarzy ostatecznie pokaże niedzielne spotkanie.
Do finału przygotowujemy się jak do każdego meczu, zawsze ma być na sto procent, drużynowo, tak abyśmy mimo wyniku były zadowolone z naszej gry.

Aleksandra Żbikowska – zawodniczka Poznań Hussars Ladies

Musimy przede wszystkim zagrać bardzo uważnie w obronie. W finale nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek błędy. W ataku musimy natomiast być do bólu skuteczne. Jeśli trafia się stu procentowa sytuacja to trzeba ją wykorzystać. Ze strony Kosynierek spodziewamy się tego co zawsze: twardej obrony i bardzo szybkiej gry w ataku z ciągłymi rotacjami. Będzie bardzo trudno o wygraną, ale nie jest ona niemożliwa.
Będąc gospodarzem Weekendu Mistrzyń jesteśmy na uprzywilejowanej pozycji. Raz, że ominie nas zmęczenie związane z podróżą na mecz, dwa, to świetna okazja żeby wypromować nasz sport w Poznaniu. Obecność na trybunach naszych rodzin i przyjaciół będzie dla nas dodatkową motywacją.

Cała impreza odbędzie się 22 maja w Poznaniu. Areną rywalizacji będzie boisko Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu przy ulicy Królowej Jadwigi 27/39. Pierwszy mecz turnieju i walkę o trzecie miejsce zaplanowano o godzinie 12:00. Wielki finał odbędzie się natomiast o godzinie 14:30.

12:00, mecz o 3 miejsce, Korsarki Trójmiasto – Kraków Queens
14:30, mecz o 1 miejsce, Kosynierki Wrocław – Poznań Hussars Ladies

I Turnieju Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet rogrywany w Poznaniu na boisku WKS Grunwald. Mecz pomiędzy Poznań Hussars - Korsarki Trójmiasto zakończył się wynikiem 8:2. Poznań 18.10.2015 r.
I Turnieju Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet rogrywany w Poznaniu na boisku WKS Grunwald. Mecz pomiędzy Poznań Hussars – Korsarki Trójmiasto zakończył się wynikiem 8:2. Poznań 18.10.2015 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz