Rataje

W sobotę rozpocznie się przebudowa ronda Żegrze

Przebudowa ronda Żegrze rozpocznie się już w sobotę (18.08). Realizacja tej inwestycji oznacza utrudnienia w tej części Poznania dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Prace mają się zakończyć jesienią przyszłego roku.

Wraz z rozpoczęciem pierwszego etapu przebudowy ronda bimby ponownie zaczną jeździć między os. Lecha a przystankiem Żegrze I. W rejonie prac zostanie wczesnym rankiem w sobotę (18.08) organizacja ruchu.

Ulice Żegrze oraz Hetmańska w rejonie prowadzenia prac zostaną zawężone do jednego pasa ruchu w każdą stronę – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie – po wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu możliwy będzie przejazd z ul. Żegrze bezpośrednio w ul. Hetmańską, a z ul. Hetmańskiej bezpośrednio w ul. Unii Lubelskiej oraz w ul. Żegrze.

Jdąc od strony ul. Unii Lubelskiej będziemy mogli również bezpośrednio skręcić w ul. Żegrze. Chcąc jednak skręcić z ul. Unii Lubelskiej w ul. Hetmańską zmuszeni będziemy korzystać z objazdu, który poprowadzi nas przez skrzyżowanie ulic Kurlandzkiej, Inflanckiej i Żegrze. Natomiast chcąc skręcić z ul. Żegrze w ul. Unii Lubelskiej objazd poprowadzi nas objazdem przez rondo Starołęka.

Podczas prac zwiększy się średnica ronda Żegrze. Znikną przejścia podziemne, przebudowane będą, bądź wybudowane nowe chodniki i drogi rowerowe.

Wyprowadzone też zostaną tory z ronda w kierunku ul. Unii Lubelskiej – dodają przedstawiciele PIM – powstanie tu nowa trasa tramwajowa z pętla w okolicach ul. Falistej.

Zostanie zamontowana nowa sygnalizacja świetlna, system monitoringu, przebudowane zostanie oświetlenie, kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa oraz gazowa. Zasadzone będą także nowe drzewa, pojawią się ławki i nowe wiaty.

W tym samym czasie wymieniona wyremontowana zostanie nawierzchnia na skrzyżowaniach ulic Chartowo i Wiatracznej oraz Żegrze i Bobrzańskiej.

Bimby wrócą na nowe torowisko na Górnym Tarasie Rataj dopiero jesienią 2019 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: Poznańskie Inwestycje Miejskie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz