Rataje

Przed nami Ratajga

Ratajga  Foto: materiały prasowe

Harcerze z Hufca ZHP Poznań Nowe Miasto zapraszają na III Rajd Osiedlowy “Ratajga”, który odbędzie się w sobotę, 27.10.2018 r. To niesamowita okazja by w nietypowy sposób poznać ratajskie osiedla.

Czy osiedla to tylko wielka płyta? Na którym osiedlu z wizytą był szach Iranu? A na którym Andrzej Wajda? Dokąd sięgała woda podczas powodzi w 1997 roku? Te i inne ciekawostki czekają na odkrycia.

„Ratajga” to miejska gra zespołowa, której akcja odbywa się na poznańskich Ratajach, a która polega na zdobywaniu kolejnych punktów na ratajskiej mapie oraz rozwiązywaniu w związku z nimi zróżnicowanych zadań związanych z wieloma obszarami życia w naszej dzielnicy. Jest to wydarzenie wymyślone ponad 10 lat temu przez harcerzy z Hufca ZHP Poznań Nowe Miasto, które ma na celu dostarczenie uczestnikom świetnej zabawy oraz możliwości poznania w nietypowy sposób ciekawostek i historii Rataj jako nieodłącznej części Poznania.

Tegoroczny Rajd Osiedlowy „Ratajga” jest organizowanym już po raz trzeci. Tym razem nie są zaproszeni na niego jedynie harcerze – jak było to dotychczas!

Zapraszamy zatem do wspólnej zabawy mieszkańców ratajskich osiedli, harcerzy wraz z rodzinami, a także każdego zainteresowanego udziałem w tej niesamowitej imprezie!

Szczegóły dotyczące Rajdu znaleźć można zarówno na stronie www.ratajga.zhp.net.pl

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz