Rataje

Duże zmiany komunikacyjne na Ratajach

Górny Taras Rataj  Foto: ZTM Poznań

Zapowiadane od jakiegoś czasu zmiany komunikacyjne na Ratajach stały się faktem. Rozpoczęła się przebudowa torowiska na Górnym Tarasie Rataj. 

W pierwszej kolejności, pomiędzy rondem Żegrze a przystankiem Żegrze I wybudowany zostanie tymczasowy zjazd torowy, który umożliwi utrzymanie ruchu tramwajowego do przystanku Żegrze I – informuje Zarząd Transportu Miejskiego – zmienione zostaną trasy linii nr 1, 5, 17, 201, 231, 237, i 238, uruchomiona zostanie linia autobusowa za tramwaj T1.

Po przebudowie jadące tędy bimby będą mniej hałasować. Przystanki mają być dostosowane do potrzeb osób o obniżonej sprawności.

Rozbudowane zostanie także rondo Żegrze, co powinno ucieszyć także kierowców. Prace rozpoczęły się faktycznie w nocy z 12 na 13 sierpnia od budowy tymczasowego zjazdu tramwajowego pomiędzy przystankiem Żegrze I i rondem Żegrze.

Umożliwi on utrzymanie ruchu tramwajowego od os. Lecha – wyjaśnia ZDM – dwukierunkowy tramwaj będzie dojeżdżał do przystanku Żegrze I, następnie, dzięki rozjazdowi, zmieni tor i pojedzie z powrotem.

Przez pięć dni, od 13 do 17 sierpnia, w związku z budową tego zjazdu, ruch tramwajowy na Górnym Tarasie Rataj będzie wstrzymany. Zmienionymi trasami, przez Zamenhofa i rondo Rataje pojadą bimby linii nr 1 z Junikowa oraz zjeżdżające do zajezdni Franowo tramwaje 5, 10 i 14.

Użyte w artykule zdjęcia: ZTM Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz