BizNews

Volkswagen Poznań nadal bez produkcji

Volkswagen Poznań  Foto: Volkswagen Poznań

Fabryki Volkswagena w Poznaniu i Wrześni wydłużają okres wstrzymania produkcji o kolejny tydzień do Świąt Wielkanocnych, a więc do 10 kwietnia. Równocześnie plany w zakresie ponownego uruchomienia zakładów biegną pełną parą – informuje Josef Baumert, Członek Zarządu marki VWN.

Sytuacja epidemiczna w Polsce jest wciąż w fazie rozwojowej – podkreśla Jens Ocksen, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań – odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo pracowników nie pozwala nam dzisiaj na wznowienie działalności produkcyjnej w żadnym z 4 zakładów Volkswagen Poznań.

Przedłużając czas wstrzymania produkcji, to także reakcja na zmniejszone zapotrzebowanie rynku na lekkie samochody dostawcze jak również ryzyko braku płynności dostaw. W chwili obecnej trwają rozmowy z reprezentacją pracowników, a więc Związkiem Zawodowym OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań. Pomimo koniecznego wydłużenia przerwy w produkcji plany w zakresie ponownego uruchomienia zakładów biegną pełną parą.

W tym celu na bieżąco i aktywnie wymieniamy się informacjami w koncernie – dodaje Josef Baumert – dla nas zawsze na pierwszym planie będzie stało zdrowie naszych pracowników.

Użyte w artykule zdjęcia: Adam Ciereszko, Volkswagen Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz