Stęszew

Uwaga, oszuści w akcji!

Poszukiwania Ewy Tylman w centrum Poznania / policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Oszuści, którzy próbują zarobić wykorzystując nasze zaufanie do znanych firm, ponownie pojawili się w Gminie Stęszew. Oferują różne usługi, które mają być korzystne. Warto jednak przyjrzeć się nim bardzo uważnie.

Oszuści to mocne określenie, jego użycie jest jednak uzasadnione. Osoby te kolejny już raz pojawiły się tutaj i ponownie namawiają  mieszkańców na zmianę dostawcy prądu, gazu, operatora sieci telefonicznej.

Podszywają się przy tym pod inne firmy, niż te, które rzeczywiście reprezentują – informują przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Stęszew.

Działania takie są niedopuszczalne i niedozwolone. Bardzo często proponowane rozwiązania wcale nie są korzystne, a wręcz odwrotnie. Firmy, które rzekomo reprezentują ci akwizytorzy, najczęściej odcinają się od takich praktyk.

Apelujemy o rozwagę, a w przypadku stwierdzenia, że zostaliście Państwo oszukani, o jak najszybsze powiadomienie Policji – dodają – przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Stęszew.

Wpuszczając nieznajome osoby do domu warto, jeśli jest taka możliwość, poprosić sąsiadów o towarzyszenie podczas rozmowy i wspólne przeczytanie przed podpisaniem całego dokumentu. Trzeba to zrobić powoli, zwracając uwagę zwłaszcza na pisane małym drukiem akapity. Oszuści bardzo często proszą o pośpiech, tłumacząc, że mają kolejne wizyty, że umowę można bez konsekwencji anulować w wyznaczonym terminem. Niestety bardzo często pośpiech i chęć ułatwienia życia takiej osobie, obracają się przeciwko nam.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz