POZnań

Uwaga na kieszonkowców

Policyjna profilaktyka  Foto: KMP

Policyjna profilaktyka Foto: KMPPolicjantki z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto wspólnie z funkcjonariuszami staromiejskiej Straży Miejskiej ostrzegały przechodniów przed kradzieżami kieszonkowymi. W trakcie działań przypominały poznaniakom podstawowe zasady związane z zachowywaniem bezpieczeństwa, w szczególności w trakcie robienia zakupów i poruszania się komunikacja miejską.

Policjanci często prowadzą działania profilaktyczne, zwracając uwagę na niebezpieczeństwa związane z różnymi przestępstwami. W tym przypadku funkcjonariuszki informowały przechodniów o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas czynności dnia codziennego, a w szczególności podczas robienia zakupów i poruszania się środkami komunikacji miejskiej.

W trakcie działań na Placu Wielkopolskim, rejon ulicy Solnej, 23 Lutego oraz Al. Marcinkowskiego instruowały przechodniów, jakimi metodami działania posługują się złodzieje kieszonkowi, oraz jak skutecznie się przed ich działaniami zabezpieczyć. Szczególna uwagę zwracały na nie pozostawianie mienia bez opieki, a także dokładne zamykanie bagażu i toreb podręcznych podczas korzystania ze środków transportu publicznego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz