POZnań

Oszust złapany na gorącym uczynku

Policja  Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Policja Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina KiragaPoznańscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który próbował wyłudzić 18 tysięcy euro od starszego mężczyzny. 66-latek zachował się wzorowo i o wszystkim powiadomił Policję. Oszustowi grozi teraz do 8 lat więzienia.

Kryminalni z Komisariatu Policji Poznań Wilda zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Jak ustalili funkcjonariusze do 66-latka zadzwonił mężczyzna, która podał się za jego syna. Twierdził, że miał wypadek i pilnie potrzebuje 18 tysięcy euro. Pokrzywdzony mimo podejrzeń, że rozmawia z oszustem, kontynuował rozmowę. Powiedział, że może mu dać 40 tysięcy złotych. W trakcie rozmowy z pokrzywdzonym oszust podał telefon fałszywemu policjantowi. Ten potwierdził, że do wypadku doszło i wskazał miejsce, w którym miało dojść do przekazania gotówki. Pieniądze miały być potrzebne na zwolnienie „syna” z aresztu.

Po zakończeniu rozmowy 66-latek skontaktował się z synem, który znajdował się w tym samym budynku. Okazało się, że do żadnego wypadku nie doszło. Mężczyźni o wszystkim poinformowali Policję.

Na miejscu przekazania gotówki na oszusta czekali już mundurowi. 28-latek został zatrzymany w chwili wręczenia koperty.

Podejrzanym okazał się poznaniak, który wcześniej nie był notowany w policyjnych kartotekach. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania oszustwa. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz