Oborniki

Ukarani kierowcy byli zaskoczeni

Policyjny dron w akcji  Foto: KPP Oborniki

Policjanci coraz częściej wykorzystują drony w walce z kierowcami, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. Taką właśnie akcję przeprowadzili w Obornikach.

Na ten niecodzienny patrol policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wyruszyli wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W momencie, gdy operator drona zaobserwował na kamerze wykroczenie, natychmiast przekazywał tą informację do patrolu ruchu drogowego, który podejmował na drodze interwencję wobec sprawcy – wyjaśniają oborniccy policjanci.

Jak podkreślają działania skierowane były wobec kierujących, którzy rażąco naruszali przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzali realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Kierowców łamiących przepisy czekało spotkanie z policjantami, którzy wyciągali konsekwencje za popełnione przewinienie.

W sumie ujawniliśmy 26 wykroczeń – informują policjanci z Obornik – kontrolowani kierowcy byli zaskoczeni całą sytuacją, gdyż nie spodziewali się tego typu akcji.

Użyte w artykule zdjęcia: KPP Oborniki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz