Turniej siatkówki Enea Poznań Cup 2022 za nami

Enea Poznań Cup 2022 Enea Energetyk Poznań - Sokół Mogilno  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W weekend Enea Energetyk Poznań zorganizował tradycyjny turniej Enea Poznań Cup z udziałem pierwszoligowych drużyn: KS Sorella Częstochowianka, Sokół Mogilno oraz Enea Energetyk Poznań. Turniej został rozegrany w hali UAM przy ul. Zagajnikowej 9 w Poznaniu.

W pierwszym dniu turnieju Poznań zmierzył się z beniaminkiem 1 ligi siatkówki kobiet, Sokołem Mogilno. W drużynie przyjezdnych kibice mogli zobaczyć grę zawodniczek, które w minionych latach reprezentowały Enea Energetyk Poznań: Wikotrię Przybyło, Małgorzatę Jóźwiak oraz Weronikę Fojucik. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 (27:25, 25:17, 25:21, 25:15) dla poznanianek.

W sobotę turniej odbył się bez udziału EnergetykGIRLS. O 17:00 Częstochowa zagrała z Moglinem. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla zespołu ze śląska.

W ostatni dzień Enea Poznań Cup kibice mogli oglądać bardzo wyrównane spotkanie pomiędzy Poznaniem a Częstochową. Pierwszy set zakończył się na przewagi 27:25 dla Częstochowianki. Druga odsłona na korzyść poznanianek (25:16). W trzecim secie po długich wymianach i efektownych zagraniach obydwu zespołów Poznań wygrywa 27:25. Przy wyniku 2:1 dla Energetycznych, czwarty set zakończył się wynikiem….25:16 dla Częstochowy. W tie-breaku zespoły szły punkt za punkt i w końcówce po skutecznych zagrywkach Częstochowa odskoczyła na kilka punktów i wygrała 15:10.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. KS Sorella Częstochowianka
  2. Enea Energetyk Poznań
  3. Sokół Mogilno

Energetyczne w najbliższym czasie czeka wyjazd na turniej towarzyski do Częstochowy. 10 – 11 września poznanianki rozegrają sparing z gospodarzem, TJ Ostrava oraz Trans-Ann Płomień Sosnowiec. Pierwszy mecz Poznań rozegra w sobotę 10 września o 17:45 z TJ-Ostrava w hali przy ul. Alei Armii Krajowej 23/25 w Częstochowie.

Głównym sponsorem pierwszoligowe zespołu jest firma Enea. Udział w rozgrywkach 1 ligi siatkówki kobiet klub zawdzięcza także sponsorowi strategicznemu, którym jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania – oraz współpracy partnerów: Fabryka Formy, MAX Premium Burgers oraz Rehasport.