Sport

Ruszyła sprzedaż biletów na derby

Stadion Miejski Bułgarska  Foto: ZTM

Ruszyła sprzedaż biletów na pojedynek piłkarzy Warty Poznań z Lechem Poznań w 10. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Posiadacze karnetów na mecze “Zielonych” mogą już odbierać swoje bilety na derby, natomiast karnetowicze “Kolejorza”mają zagwarantowane swoje miejsca na stadionie.

Obchodząca w tym roku 110-lecie Warta Poznań zmierzy się z Lechem Poznań, który skończył okrągłe 100 lat. Z tej okazji pojedynek derbowy zostanie rozegrany 18 września o godz. 17:30 na stadionie przy ul. Bułgarskiej, a gospodarzem będą “Zieloni”. Rywalizacja dwóch najlepszych drużyn piłkarskich w mieście zapowiada się więc wyjątkowo ciekawie, a kibice mogą liczyć na prawdziwe futbolowe święto.

Gdzie kupić bilet na derby?

Sprzedaż biletów ruszyła w środę, 7 września. Zgodnie z umową między klubami, wejściówki można kupować za pośrednictwem systemu biletowego Lecha Poznań. Wpływy zostaną podzielone między drużyny.

Aby nabyć bilet na derby, trzeba wejść na bilety.lechpoznan.pl, zalogować się  (lub założyć konto), wybrać trybunę, sektor oraz miejsce i dokonać zakupu.

Zgodnie z hasłem Warty #SzanujZieleń zakupionej wejściówki nie trzeba drukować. Przy wejściu na stadion wystarczy pokazać bilet w formie elektronicznej na ekranie urządzenia mobilnego – smartfona, tabletu itp. Decyzja należy do kibiców.

Ceny oraz harmonogram ich sprzedaży

Na spotkanie Warty z Lechem obowiązują następujące ceny:

  • trybuny wzdłuż linii bocznych (Anioły i Czapczyka): 35 zł dziecięcy, 56 zł ulgowy, 70 zł normalny (z karnetem Lecha odpowiednio: 25, 40 i 50zł)
  • trybuna za bramką (Białasa i Kocioł): 25 zł dziecięcy, 40 zł ulgowy, 50 zł normalny (z karnetem Lecha odpowiednio 18, 28 i 35zł)

Prawo do biletu ulgowego przysługuje osobom uczącym się, które w momencie zakupu mają ważną legitymację i nie ukończyły 26. roku życia (od 13 do 25 lat włącznie), a także osobom, które ukończyły 60 lat. 

Etapy sprzedaży biletów na mecz Warta – Lech: 

  • środa (7 września) od godziny 10:00 – start sprzedaży otwartej, z rezerwacją miejsc dla karnetowiczów Lecha na sezon 2022/2023 oraz jesień 2022, 
  • poniedziałek (12 września) od godziny 10:00 – start sprzedaży otwartej.

Bilety na derby dla posiadaczy karnetów na mecze Warty Poznań

Kibice, którzy zakupili karnet na rundę jesienną lub na cały sezon 2022/23, mogą rezerwować bilet na derby na stronie bilety.wartapoznan.pl. Należy kliknąć w baner “odbiór wejściówek dla karnetowiczów”. Wówczas nastąpi przeniesienie na stronę z widokiem sektorów na trybunie Anioły. Tam należy wybrać miejsce na stadionie. Po dokonaniu wyboru wystarczy już tylko uzupełnić dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL) i wybrać kategorię: “odbiór biletu na derby”.

Do wyboru są krzesełka na sektorach: A1, A2, B1, B2, C1, C2, D2. Wszystkie znajdują się na trybunie Anioły.

Jeżeli ktoś nabył karnet dla siebie oraz osób towarzyszących, ma prawo do wyboru tylu dodatkowych miejsc, dla ilu osób zostały kupione karnety z danego konta. Co ważne, nie ma możliwości wygenerowania biletu dla osoby, która nie ma karnetu na rundę jesienną lub sezon 2022/23.

Osoby, które kupiły karnety na Zielonej Wyspie w Centrum Handlowym King Cross, mogą uzyskać darmowe bilety tylko tam, podając numer PESEL.

Uwaga! Miejsc na sektorach jest więcej niż osób uprawnionych do odbioru darmowego biletu. Nie ma więc ryzyka, że posiadacz karnetu nie będzie mógł skorzystać z opcji odbioru biletu. Termin wyboru miejsca na derbach: do końca dnia (czyli do godz. 23:59) w piątek, 16 września.

Sektor kibiców Warty Poznań na derbach

Tak, jak podczas wcześniejszych meczów między poznańskimi drużynami, sympatycy obu drużyn będą mogli zasiąść obok siebie, w tych samych sektorach. Dla kibiców Warty Poznań, którzy będą chcieli tego popołudnia wspierać piłkarzy dopingiem, zostało przygotowane specjalne miejsce na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Chodzi o sektory I1, J1 oraz L2, które są usytuowane na trybunie Białasa.

Jak kupić bilet na te miejsca? Należy zgłosić się telefonicznie – pod numerem tel. 512 482 203 lub 662 879 041, bądź mailowo pod adresem: bilety@wartapoznan.pl

Użyte w artykule zdjęcia: ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz