Kobylepole

Trwa remont budynku po pożarze

Trwa remont budynku po pożarze  Foto: Rada Osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole

O pożarze poddasza jednego z domów na osiedlu Przemysława, który wybuchł na początku października było bardzo głośno. Dach nad głową straciło pięć rodzin. Trwa w tej chwili remont zniszczonego przez ogień budynku.

Dość sprawnie uwijają się ekipy remontowe, aby doprowadzić budynek na ul. Żelaznej do takiego stanu, by mieszkańcy mogli jeszcze w tym roku powrócić do swoich mieszkań – informuje Rada Osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole.

Dokładnie tydzień temu odbyła się również zbiórka bejmów, które zostaną przeznaczone dla pogorzelców. Zainicjował ją proboszcz parafii w Kobylepolu. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli poszkodowanym w pożarze.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie po wstępnych oględzinach, dokonuje obecnie szacowania strat celem wypłaty poszkodowanym należnych zapomóg – dodaje Rada Osiedla A-Z-K – monitorujemy działania administracji i właściciela budynku, czyli ZKZL-u.

Przy okazji tego pożaru okazało się, że występują w tym fyrtlu poważne ubytki w systemie zabezpieczenia przeciwpożarowego. Na ulicy Żelaznej, gdzie doszło do pożaru nie ma w ogóle… hydrantów.

Trwa remont budynku po pożarze

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz