Franowo Kobylepole

Nowa droga do pętli Franowo

Nowa droga do pętli Franowo  Foto: Google Street View

Mieszkańcy m. in. okolic ulic Folwarcznej i Kobylepole będą mogli korzystać z nowej drogi, która prowadzić będzie do pętli Franowo. Ma być gotowa w przyszłym roku. Właśnie został ogłoszony przetarg na jej wykonanie.

Ulica połączy osiedle PTBS z pętlą tramwajową. Dzięki nowej dordze mieszkańcy będą mogli w kilkanaście minut dostać się do centrum.

Prace budowlane obejmują budowę i rozbudowę ul. Folwarcznej na odcinku od ul. Szwajcarskiej do ul. Stalowej, wraz połączeniem ul. Szwajcarskiej i Folwarcznej, rozbudowę ul. Stalowej od ul. Folwarcznej do Piwnej, budowę małego ronda na połączeniu ul. Stalowej i Folwarcznej, rozbudowę skrzyżowania ul. Piwnej, Kobylepole i Stalowej do skrzyżowania typu małe rondo – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wybudowane zostaną również przejścia i przejazdy kolejowe, droga rowerowa, chodnik, oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa. Pojawi się także nowa zieleń.

Powstaną też nowe przystanki autobusowe. Jeden przy ul. Szwajcarskiej, a kolejny przed planowanym rondem u zbiegu ulic Folwarcznej i Stalowej. Nowa droga ma też uspokoić ruch na ul. Folwarcznej, Browarnej i Dymka.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie czeka na oferty od potencjalnych wykonawców do 24 września.

Wykonawca, który złoży najkorzystniejszą ofertę, będzie miał maksymalnie 14 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację prac i dokonanie wszelkich odbiorów – dodają przedstawiciele PIM.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Street View, PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz