Antoninek Kobylepole Zieliniec

Rajd rowerowy z historią w tle

rower  Foto: sxc

Mieszkańcy wschodniej części Poznania kolejny już raz mogą poznawać historię swojego fyrtla podczas rajdu rowerowego. Zapraszamy na niego wraz z Radą Osiedla w najbliższą sobotę.

Pierwsza rowerowa wyprawa szlakiem okolicznych historii odbyła się w czerwcu. Kilkadziesiąt uczestników tego rajdu pokonało wtedy blisko 20 kilometrów. Zatrzymywali się w miejscach, które dla niektórych były zaskakującym odkryciem, o których czasami słyszeli, ale nigdy do nich nie dotarli. Dzięki ciekawym opowieściom można było także poznać wiele szczegółów mało znanej historii tych terenów.

Podobnie będzie i tym razem. Do pokonania będzie około 15 kilometrów, a po drodze poznamy historię naszego fyrtla. Trasa wieść będzie przez Kobylepole, Białą Górę, Maltę i zakończy się na Polanie Mycielskich. Tutaj zorganizowane zostanie dla uczestników rajdu ognisko. Czekać będą także kiełbaski, które każdy będzie mógł sobie upiec.

Komandorem rajdu będzie ponownie Mieczysław Waligórski, który opowiadać będzie podczas postojów ciekawe historie.

Wraz z Radą Osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole zapraszamy na II Rajd Rowerowy Szlakiem Okolicznych Historii, który rozpocznie się pod Szkołą Podstawową 55 (ul. Szpaków) w sobotę 3 października o godzinie 14:00. Dzieci do lat 12 mogą jechać tylko pod opieką dorosłych. Przewidywany czas trwania to około 3 godzin.

Osiedlowy Rajd Rowerowy szlakiem okolicznych historii

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz