Oborniki Swarzędz

Te pływalnie już są czynne

Pływalnia -  Centrum Rekreacji Oborniki  Foto: Centrum Rekreacji Oborniki

Pływalnie mogą być już teoretycznie otwarte, ale tylko z niektórych możemy w tej chwili korzystać. Jest to możliwe między innymi w Obornikach i Swarzędzu.

Zamknięte są nadal między innymi poznańskie Termy Maltańskie. Jak tłumaczy jej kierownictwo obowiązujące ograniczenia spowodują, że znacznie wzrosną koszty utrzymania całego obiektu.

Pływalnia Wodny Raj Foto: Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji

Już teraz natomiast możemy popływać w basenach pływalni Centrum Rekreacji Oborniki oraz swarzędzkim Wodnym Raju.

W Swarzędzu możemy skorzystać nie tylko z basenu, ale również z masażu, kortów tenisowych i aerobiku. Zamknięte pozostają bowling oraz sauny, nie odbywają się jeszcze żadne zajęcia w hali basenowej. Trzeba także pamiętać o obowiązujących ograniczeniach.

W obiekcie nie może być więcej niż 40 osób jednocześnie.

Na basenie sportowym może przebywać nie więcej niż 24 osoby w tym samym czasie, a więc 4 osoby na tor, w jacuzzi może znajdować się tylko jedna osoba, ale nie dotyczy to rodzin – informuje Wodny Raj – na pozostałej części hali basenowej obowiązuje dystans społeczny minimum 2 metry odległości i tutaj też nie dotyczy to rodzin.

Na pływalnie zaprasza także Centrum Rekreacji Oborniki, choć i tutaj obowiązują pewne ograniczenia. Oprócz wymaganego nie tylko na tego typu obiektach, utrzymania dystansu społecznego na terenie całego obiektu powinniśmy także odkażać ręce i nosić maseczki w tzw. suchych strefach czyli np. na korytarzach, w przebieralni i przy kasach.

Zamknięte są strefy poczekalni oraz trybun, saunach jednocześnie przebywać mogą maksymalnie 2 osoby, ograniczona jest także ilość osób korzystających z wanien z hydromasażem, chyba że zamieszkują one wspólnie.

W  trosce o bezpieczeństwo klientów wdrożono kompleksowe działania dostosowane do etapu zaawansowania stanu epidemiologicznego, najważniejszymi z nich są ograniczenie liczby użytkowników jednocześnie korzystających z usług do maksymalnie 50% możliwego obciążenia obiektu, nie więcej jednak niż 150 osób – przypomina Centrum Rekreacji Oborniki – na jeden tor basenowy mogą przypadać maksymalnie 4 osoby, które obowiązuje zachowanie dystansu 2 metrów, również podczas pływania,

Pływalnia w Swarzędzu otwarta jest codziennie od 6:30 do 22:00, ale w ciągu dnia przewidziane cztery przerwy 45 minutowe, a w Obornikach od 6:00 do 22:00.

Pływalnia - Centrum Rekreacji Oborniki Foto: Centrum Rekreacji Oborniki
Użyte w artykule zdjęcia: Centrum Rekreacji Oborniki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz