Centrum

Taczaka zmieni się po konsultacjach?

Urna na Taczaka 20 gotowa  Foto: Taczaka 20

Urna na Taczaka 20 gotowa Foto: Taczaka 20Rozpoczynają się konsultacje dotyczące przyszłości ulicy Taczaka w centrum Poznania. Wypowiedzieć mają się mieszkańcy, ale również właściciele kamienic i najemcy lokali. Urny czekają już na pierwsze wypełnione ankiety.

Wszystkie głosy są bardzo ważne. To one zdecydują czy i jakie zmiany zostaną wprowadzone.

Liczy się frekwencja, na jej podstawie będziemy wiedzieli czy zmiany są potrzebne i czy ludzie faktycznie ich chcą, to nie tylko zabawa i eksperyment, to ciekawy przykład, właściwie pierwszy w Poznaniu, że zwykły ruch i oddolna inicjatywa może spowodować lawinę zmian, może stać się przykładem dla innych ulic – razem możemy zmienić to miasto!!! – przekonują pomysłodawcy.

Proste do wypełnienia, schematyczne ankiety trafiły do potencjalnie zainteresowanych przyszłością ulicy w ubiegłym tygodniu. Wypełnione druki będzie można zostawić w jednym z czterech punktów przy ulicy Taczaka do piątku.

Na podstawie zebranych w ten sposób opinii Zarząd Dróg Miejskich przygotować ma materiał do dalszych, formalnych konsultacji nad przestrzennym zagospodarowaniem ulicy.

Wariant, który zdobędzie największe poparcie, ma być eksperymentalnie wprowadzony między wiosną a jesienią w życie. Wtedy będzie można się przekonać, czy jest dobry.

Doświadczenia tego roku, uwagi sugestie będą podstawą do opracowania docelowego projektu modernizacji ulicy – wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, poznański radny – akcja ankietowa jest organizowana przez Komisję Rewitalizacji przy współpracy z radnymi osiedla Stare Miasto, ważnym zaczynem tych działań była m.in. dyskusja społeczne zorganizowana w listopadzie ubr. w ramach inauguracji cyklu spotkań ,,Otwarte”.

Jakie zmiany zostaną wprowadzone na Taczaka? Foto: Otwarte

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz