Komandoria Malta Nowe Miasto Śródka

Szykujcie się na urodziny Maltanki

Kolejka Parkowa Maltanka ma już prawie 40 lat! Na okrągły jubileusz przygotowano aż dwa przyjęcia! W sobotę 21 lipca zapraszamy na stację początkową, gdzie na najmłodszych czekać będą konkursy, zadania i niespodzianki. Wieczorem na starszych miłośników kolejki czekają nocne przejazdy oraz widowisko „Ogień, para, dźwięk”.

Pierwsza, Harcerska Kolejka Dziecięca, o torze szerokości 600 mm powstała w Poznaniu już w 1956 roku, ale jej licząca 1,5 km trasa biegła między Ogrodem Jordanowskim a Łęgami Dębińskimi. W momencie, gdy postanowiono wybudować trasę Hetmańską dla II ramy komunikacyjnej miasta, okazało się, że trasa kolejki koliduje z nową drogą. W związku z tym postanowiono ją przenieść na Maltę, oficjalne otwarcie odbyło się 21 lipca 1972 r.

Kolejka MaltankaUrodziny ciuchci rozpoczną się o 14:00. Okolice szachulcowego budynku przy Rondzie Śródka zmienią się w plac zabaw. Na najmłodszych pasażerów organizatorzy przygotowali malowanki, zajęcia plastyczne, quizy, zgadywanki i zabawy.

O 15:00 z muzycznym programem rozrywkowym wystąpi Orkiestra Miasta Poznania przy Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym. O 20:00 natomiast rozpocznie się nietypowa wieczorna przejażdżka Maltanką. Kolejka rozpocznie kursy na stacji początkowej przy Rondzie Śródka o godz. 20:00, 20:30, 21:00 i 21:30. Także tu o godz. 22:15 rozpocznie się widowisko „Ogień, para, dźwięk”.

To już kolejna odsłona jubileuszowych niespodzianek dla Maltanki. W pierwszej połowie roku zakończył się konkurs, w którym wyłoniono nowe logo dla kolejki, autorstwa Michała Łoboza. Potem swoją premierę miała książeczka dla dzieci, autorstwa Elizy Piotrowskiej, której bohaterką jest właśnie poznańska ciuchcia. W roku urodzinowym, Maltanka doczekała się także kilku występów medialnych. Przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej kolejkę podziwiała ogrupa dziennikarzy z Niemiec, natomiast w czerwcu w podróż wzdłuż jeziora maltańskiego wyruszyła indyjsko-brytyjska ekipa filmowa telewizji Simy Art. Enterprises.

http://www.youtube.com/watch?v=8S6enqc2eu8&feature=fvwrel

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz