Sołacz

Szmaty powodem śnięcia ryb na Sołaczu

Park Sołacki  Foto: Google Street View

Od kilku dni spacerujący w parku Sołackim najchętniej zatykali by sobie nosy, by nie czuć nieprzyjemnego zapachu. Ten wydobywa się ze stawów, ale czuć go w całym parku. W wodzie znaleziono kilkadziesiąt śniętych ryb. Znana jest już przyczyna.

Powodem zanieczyszczenia wody w stawach była awaria sieci kanalizacyjnej na ulicy Niestachowskiej. Nieczystości dostały się do Stawów Sołackich niesione przez wody Bogdanki.

Informację o zaistniałej sytuacji i prośbę o jej sprawdzenie otrzymaliśmy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w piątek 8 lipca około godziny 11:00, zaś podziemny zator kanalizacji znaleźliśmy i usunęliśmy już około godziny 17:00 – informuje Dorota Wiśniewska z Aquanetu.

Jak się okazuje zator powstał przez wrzucane celowo czy przypadkiem do kanalizacji szmaty i deska. Ponieważ ścieki nie mogły przepłynąć, spowodowało to przedostanie się ich do podziemnego cieku Bogdanka, który wpływa do stawów w parku Sołackim.

Od piątku jesteśmy w stałym kontakcie z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska, prowadzimy też prace porządkowe na miejscu – dodaje Dorota Wiśniewska.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz