Sport

Sytuacja kadrowa Lecha przed meczem ze Śląskiem

Stadion Miejski Bułgarska  Foto: ZTM

W piątek o godzinie 20:30 Lech Poznań podejmie przy Bułgarskiej wrocławskiego Śląska. Sytuacja kadrowa Kolejorza przed tym spotkaniem jest bardzo dobra i lepsza niż tydzień temu przed meczem z ŁKS-em Łódź. Jeśli nagle nie wydarzy się nic złego zestawienie „niebiesko-białych” będzie jutro niemal identyczne jak w ostatnią sobotę.

W tygodniu do pełnych treningów powrócił Volodymyr Kostevych, który uporał się już z lekkim urazem stawu skokowego. Błyskawicznie do zajęć wrócił też Tymoteusz Klupś. Przez uraz kostki doznany w meczu z Wisłą Płock młody skrzydłowy miał pauzować nawet przez 4 tygodnie. W rzeczywistości wystarczył tydzień przerwy, aby 20-latek wyleczył nogę i rozpoczął treningi z drużyną.

Ze względu na małą przerwę jutrzejszy występ Tymoteusza Klupsia i tak stoi pod znakiem zapytania. Przeciwko Śląskowi Wrocław na pewno nie zagra za to Juliusz Letniowski, który jeszcze nie zadebiutował w Lechu Poznań. 21-latek bardzo powoli wraca do zdrowia. W ostatnich dniach rozpoczął lekkie treningi indywidualne. Minie więc jeszcze parę tygodni zanim środkowy pomocnik zagra w II-ligowych rezerwach.

Wszyscy inni zawodnicy są zdrowi oraz gotowi do gry. Do meczu ze Śląskiem Wrocław zespół Lecha Poznań odbędzie jeszcze jeden trening, a także piątkowy przedmeczowy rozruch. Początek spotkania na szczycie PKO Ekstraklasy jutro o godzinie 20:30. Z trybun obejrzy go około 30 tysięcy ludzi. 2 dni później o 13:05 we Wronkach rezerwy podejmą Skrę Częstochowa. Paru rezerwowych graczy ma dostać szanse w niedzielnej potyczce II-ligi.

PRZEWIDYWANA meczowa „20” na mecz ze Śląskiem:

Bramkarze: Mickey van der Hart, Miłosz Mleczko
Obrońcy: Robert Gumny, Thomas Rogne, Djordje Crnomarković, Lubomir Satka, Volodymyr Kostevych, Tymoteusz Puchacz
Pomocnicy: Karlo Muhar, Pedro Tiba, Tomasz Cywka, Darko Jevtić, Filip Marchwiński, Jakub Moder, Kamil Jóźwiak, Joao Amaral, Maciej Makuszewski
Napastnicy: Christian Gytkjaer, Paweł Tomczyk, Timur Zhamaletdinov

PRZEWIDYWANY skład Lecha na mecz ze Śląskiem:
Van der Hart – Gumny, Rogne, Crnomarković, Kostevych – Muhar, Tiba – Amaral, Jevtić, Jóźwiak – Gytkjaer

* – w zapowiedzi meczu przewidywany skład może być inny

Źródło: KKSLECH.com

Użyte w artykule zdjęcia: ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz