Sport

Polonia Poznań nadal walczy!

Polonia Poznań – KS Kąsinowo 4:0 - Poznań 19.11.2017 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Polonia Poznań – KS Kąsinowo 4:0 - Poznań 19.11.2017 r.

Zeszły sezon był dla Polonii Poznań bardzo ciężkim okresem. Wyszły na jaw olbrzymie zaległości finansowe klubu. Jednak sami zawodnicy nie składają broni i walczą dalej, żeby historia Polonii toczyła sie dalej. Poniżej przytaczamy komunikat, który pojawił się na profilu społecznościowym Polonii Poznań.

W okresie wakacyjnym nastąpiło kilka istotnych zmian w strukturach Polonii Poznań. Mając na uwadze sytuację w klubie, narastające od wielu lat problemy, brak realnych perspektyw dalszego funkcjonowania klubu, wynikające z dotychczasowego sposobu zarządzania, skutkujące m.in. całkowitą likwidacją grup młodzieżowych i totalną marginalizacją sekcji męskiej piłki nożnej, zawodnicy drużyny seniorów podjęli próbę ratowania męskiej piłki nożnej Polonii Poznań!

Analizując różne rozwiązania postanowiliśmy podjąć kroki w celu wydzielenia sekcji piłki nożnej mężczyzn ze struktur TS Polonia Poznań. Rozwiązanie takie zostało przewidziane Uchwałą PZPN o członkostwie i było praktykowane przez inne zasłużone kluby w Polsce. Jeszcze w czerwcu Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków TS Polonia Poznań wyraziło zgodę na zbycie sekcji męskiej piłki nożnej, przekazując jednocześnie historyczną nazwę oraz herb KS Polonia Poznań. Po miesiącu intensywnych działań i spełnieniu przewidzianych prawem obowiązków, uzyskaliśmy akceptację Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz Wydziału Sportu Miasta Poznania, dzięki czemu od nowego sezonu przystąpimy do rozgrywek jako Klub Sportowy Polonia Poznań.

KS Polonia Poznań jest następcą prawnym sekcji męskiej Polonii Poznań. Stowarzyszenie zrzesza w swych strukturach osoby, którym los Polonii nie jest obcy – są to zawodnicy klubu, jego wychowankowie i osoby chętne do przywrócenia Polonii Poznań jej należnego miejsca na sportowej mapie Poznania.

Jako nowy klub nie uciekamy od zobowiązań jakie narastały przez te wszystkie lata w klubie. Wręcz przeciwnie – zobowiązaliśmy się już odrębnymi postanowieniami do zaspokojenia wszystkich wierzycieli sekcji męskiej Polonii Poznań. Uważamy to za rozwiązanie sprawiedliwe – pozwalające na jednoczesne uratowanie zasłużonego klubu oraz zachowanie wiarygodności w oczach całego środowiska piłkarskiego.

Jednocześnie klub podejmuje działania w celu zbudowania od podstaw struktur młodzieżowych. Naszym celem jest odbudowanie zaufania i tożsamości klubu reprezentującego obszar ul. Głównej i okolic od niemalże 100 lat. KS Polonia podjęła w tym zakresie ścisłą współpracę z UKS Orlik Poznań, dzięki czemu uzyskała dostęp do wykwalifikowanej kadry trenerskiej i wieloletniego doświadczenia w szkoleniu dzieci i młodzieży. Już od sezonu 2019/2020 w strukturach KS Polonia Poznań występować będzie zespół Juniora Młodszego występujący w lidze wojewódzkiej. Podejmowane są kolejne działania, które pozwolą na włączenie kolejnych zespołów juniorskich, co w dalszej perspektywie pozwoli na zachowanie ciągłości funkcjonowania klubu. Już niebawem ruszamy w teren w celu tworzenia grup młodzieżowych dla najmłodszych!

Z tego miejsca apelujemy do wszystkich sympatyków Polonii Poznań o wsparcie w trakcie meczów, które w tym sezonie rozgrywać będziemy jeszcze na MOS POSiR przy ul. Gdańskiej 1 (ale już niebawem na Harcerskiej 5 – tam gdzie nasze miejsce!), a do ludzi jej życzliwych o wsparcie tego projektu i wsparcie naszych działań zmierzających do odbudowania pozycji Polonii Poznań na piłkarskiej mapie Poznania!

Jednocześnie dziękujemy Wydziałowi Sportu Miasta Poznania, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji i Wielkopolski ZPN za okazane zaufanie oraz wsparcie, jak również wszelkie działania, które pozwoliły na sprawne przeprowadzenie całego procesu przed startem nowego sezonu!

Polonia Poznań nadal żyje i nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa!

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz