Aglomeracja

Swingujące Franowo

Otwarcie nowej trasy tramwajowej na Franowo 11.08.2012  Foto: Ewelina Gutowska

Koncert Orkiestry Miasta Poznania przy MPK Poznań zacznie się o godz. 13:30, ale już od godz. 12:00 na gości czekać będą nie lada atrakcje: wycieczki po zajezdni, prezentacje pojazdów, a dla dzieci – zabawy i animacje.

Swing słychać będzie nie tylko na Franowie, ale w całym Poznaniu, bo ulicami śródmieścia będzie przejeżdżał “Karol” – zabytkowy Carl Wayer z 1905 roku, na którego pokładzie orkiestra Dixie Company będzie kierować muzyczne zaproszenie do zajezdni tramwajowej.

Dixi Company przejedzie naszym zabytkowym “Karolem” na Franowo, żeby o godz. 14:00 odbyć muzyczny pojedynek z 40-osobową orkiestrą dętą. O zwycięstwie zadecyduje siła oklasków. Dlatego serdecznie zapraszamy melomanów, wielbicieli jazzu, miłośników komunikacji i wszystkich poznaniaków, a wśród nich rodziny z dziećmi na “Drzwi otwarte do zajezdni tramwajowej”.

Impreza odbywać się będzie w ramach “Dni otwartych Funduszy Europejskich”, bo dzięki unijnym dotacjom zbudowaliśmy zajezdnię tramwajową na Franowie, nowoczesne tramwaje i autobusy.

“Swingujący Karol” z orkiestrą Dixie Company będzie jeździł po Poznaniu od godz. 11:45 do 13:30, trasą:

Franowo – Żegrze – rondo Starołęka – Zamenhofa – Kórnicka – most św. Rocha – Marcinkowskiego – GWARNA powrót GWARNA – Marcinkowskiego – most św. Rocha – Kórnicka – Zamenhofa – Hetmańska – Żegrze – Franowo

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz