Aglomeracja

Latające psy na Cytadeli

Dog Chow Disc Cup 2015  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Już w najbliższy weekend, jak zawsze na Cytadeli, odbędzie się “Kejtrówka”, czyli piknik dla właściecieli i miłośników psów. Będą znane z poprzednich edycji konkursy, takie jak widowiskowe i cieszące się ogromnym zainteresowaniem poznaniaków “Latające Psy”, czyli zawody dogfrisebee. Oprócz tego mnóstwo pokazów psich umiejętności i dyscyplin sportowych.

Kejtrówka rozpocznie się w sobotę, 14 maja o godzinie 10:00. Na sam początek organizatorzy przygotowali nowość – coursing, czyli pościg za zdobyczą.

Będzie można zobaczyć pogoń za zdobyczą przez bardzo szybkie psy, przewidziany jest też pokaz tropienia użytkowego, czyli odnajdywania ludzi w trudnych warunkach polowych – zapowiada Michał Gawron, organizator “Kejtrówki” – Później zapraszamy na pokazy i szkółki frisbee. Nauczymy odpowiedniego rzucania dyskiem, tak by była to dobra zabawa zarówno dla psa, jak i właściciela. Będą też pokazy z zakresu agility, obedience, czyli sportowego posłuszeństwa, oraz szeregu innych dyscyplin, takich jak bieganie z psem, bikejoring czy hulajnoga.

Atrakcją, na którą co roku wszyscy uczestnicy Kejtrówki czekają z niecierpliwością są “Latajace Psy”. Zobaczymy psy wykonujące różne efektowne skoki, także do wody.

W ty roku zmieniamy trochę rodzaje konkurencji, będą nowe ciekawe rzeczy. Po pierwsze znane już wszystkim frisbee. Zobaczymy dyski rzucane z różnych pozycji, różnymi technikami oraz łąpiące je psy, które wykonują przy tym niezwykle efektowne skoki i ewolucje – mówi Joanna Korbal, przedstawicielka organizacji “Latajace psy” – Równie widowiskową konkurencją jest bez wątpienia dogdiving, czyli skoki psów do wody. Polecam też pokaz zaganiania kaczek, coś czego wiele osób z pewnością nigdy nie widziało a robi naprawdę ogromne wrażenie; a także flyballu, czyli wyścigi psich rzędów. Oprócz tego publiczność w ramach konkurencji freestyle zobaczy też wiele innych efektownych ewolucji z wykorzystaniem frisbee, salt i sztuczek.

Piknik dla właścicieli oraz wszystkich miłośników psów to wydarzenie organizowane w ramach programu miejskiego “Kejter też poznaniak”.

Jak zawsze w trakcie Kejtrówki, będziemy promować “czysty Poznań”. Będziemy rozdawać woreczki na psie nieczystości, zachęcając do dbania o czyste ulice – zapowiada Karolina Kubiś z Urzędu Miasta Poznania – Dużo atrakcji zapewniamy też dla najmłodszych, będzie m.in. ścianka wspinaczkowa. Właścicieli psów zapraszam do udziału w konkursie NAJ- KEJTER. Będziemy wybierać najdłuższego oraz najkrótszego psa widzianego na Kejtrówce, czworonoga najwyższego i najniższego, a także psa z najdłuższymi oraz najkrótszymi uszami.

Podczas Kejtrówki planowane są także pokazy z zakresu udzielania czworonogom pierwszej pomocy oraz pokazy psów pracujących. Na pikniku zaprezentują się fundacje i instytucje, działające na rzecz zwierząt. Wśród z nich, m.in. poznańskie schronisko.

Będziemy zachęcać poznaniaków do czipowania swoich pupili. Pies zaczipowany, gdy trafia do schroniska, znacznie szybciej wraca do swojego właściciela. Teraz czipowanie jest bezpłatne, więc na pewno warto podejść do naszego stanowiska i to zrobić – mówi Małgorzata Lamperska z poznańskiego schroniska – Zapraszamy też osoby, które już zaczipowały swoje psy. Podczas pikniku będzie możliwość aktualizacji danych wprowadzonych kiedyś do systemu, takich jak nr telefonu czy adres właściciela.

Sobota 14 maja

10:00 – Frizgility
11:00 – Dog Diving – kwalifikacje
12:00 – Freestyle Level 1 – runda kryteriów
13:30 – Pokaz zaganiania kaczek
14:00 – Kejter też poznaniak
14:30 – Freestyle Level 2 – runda kryteriów
Pokaz zaganiania kaczek
16:00 – Dog Diving – runda wstępna
Far Out

Niedziela 15 maja

9:00 – ThrowNGo
11:00 – Freestyle Level 1 – runda efektu
Ok. 12:30 – pokaz zaganiania kaczek
13:00 – Dog Diving – półfinał (15 psów)
14:00 – Kejter też poznaniak
14:30 – Freestyle Level 2 – runda efektu
16:00 – Dog Diving – finał (5 psów)
16:30 – Pokaz flyball
Ok. 17:00 – Frizgility Masters (Top 10)
ThrowNGo Masters (Top 10)
Pokaz zaganiania kaczek
Ok.18:00 – Ceremonia

Dog Chow Disc Cup (27.06.2015) Cytadela

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz