Na widelcu

Świąteczne, smaczne zakupy

Smaczne Święta  Foto: materiały prasowe

Być może łatwiej kupować w centrum handlowym. Być może w markecie jest taniej, ale na pewno tutaj będzie smacznie, ekologicznie i prawdziwie świątecznie. Tak będzie na Zielonym Targu podczas jego świątecznej edycji. Polecamy właśnie takie miejsca, by zrobić świąteczne zakupy.

W miniony weekend można było się zaopatrzyć podczas świątecznego Wolnego Targu czy Otwartego Marketu. Można było tutaj kupić przedmioty wykonywane przez lokalnych rzemieślników, artystów, czy pasjonatów. Była też okazja do zaopatrzenia się w kulinarne przysmaki. To właśnie w takich miejscach czuć prawdziwą magię zbliżających się Świąt, porozmawiać z twórcami, czego nie doświadczymy w  świątyniach komercji bez względu na to, jaką świąteczną iluminację przygotują.

Tym razem zapraszamy was na kolejny weekendowy Zielony Targ na placu Bernardyńskim, który w najbliższą sobotę upłynie pod hasłem Smaczne Święta z Zielonym Targiem.

To impreza otwarta, przede wszystkim zachęcająca do kulinarnej podróży po smakach regionalnych i tradycyjnych oraz do poznania zalet żywności ekologicznej, kupowanej wprost od lokalnych producentów – wyjaśniają organizatorzy – na tym specjalnym Zielonym Targu będzie można nie tylko zrobić smakowite, zdrowe i pełnowartościowe zakupy do bożonarodzeniowego menu, ale także spróbować dania i przekąski przyrządzone z produktów co tydzień oferowanych na Zielonym Targu przez wystawiających się tam ekologicznych producentów.

Wszystko to całkowicie za darmo i, co najważniejsze, z osobistym komentarzem twórców najlepszych w regionie serów, wędlin, warzyw, owoców, pieczywa i innych specjałów.

Gotowanie i smażenie rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do około 13:00. Godzina zakończenia będzie zależała od nas, gości i naszych apetytów na poznawanie nowych smaków. Wcześniej, bo już o 7:00 rozpocznie się sprzedaż.

Na co możemy liczyć podczas degustacji? Na pewno będzie prawdziwy barszcz na zakwasie czy ręcznie lepione pierogi, będą też ciasta i wiele, wiele innych tradycyjnych przysmaków.

Świąteczny Zielony Targ będzie także okazją do kompleksowych, świątecznych zakupów. Wystawiający się tutaj producenci przywożą bowiem wszystko, co potrzebne jest w kuchni i to nie tylko tej świątecznej. Będzie wszystko od warzyw, owoców i przetworów, poprzez mąki, kasze, pieczywo, aż do mięs, wędlin i nabiału.

Będzie można spróbować kupić karpia, takiego prawdziwego ze stawu, a nie z zatłoczonej hodowli, którego smak, zupełnie nie przypominający tłustej, często pachnącej mułem marketowej ryby, może zaskoczyć niejednego gościa – zachęcają organizatorzy.

By jeszcze bardziej poczuć atmosferę zbliżających się Świąt będą kolędy, a dla dzieci i wszystkich zainteresowanych, indywidualne opowieści o produktach i warunkach, w jakich powstają. Będziemy mogli na przykład posłuchać o pracowitych pszczołach, posmakować prawdziwej kiszonej kapusty czy wypróbować odprężająco i przeciwbólowo działających poduszek z łuską orkiszową.

Jak nakazuje tradycja związana z organizowanymi przez Zielony Targ Smacznymi wydarzeniami, imprezie towarzyszy pierniczkowy konkurs dla małych i dużych – dodają organizatorzy  – pierniki można tworzyć w domowym zaciszu, ozdobić i przynieść na Zielony Targ w sobotę 17 grudnia, przy czym nie trzeba czekać do ogłoszenia wyników, bo Organizatorzy przekażą informację bezpośrednio wygranym osobom za pośrednictwem strony na Facebooku.

Na Smaczne Święta z Zielonym Targiem zapraszamy na plac Bernardyński w sobotę 17 grudnia. Sprzedaż rozpocznie się o godzinie 7:00, a degustacje o 9:00.

Smaczne Święta z Zielonym Targiem

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz