POZnań

Strażacy ćwiczyli na stadionie

Ćwiczenia służb mundurowych Karat-23 (Straż Pożarna, Policj  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Kibice na stadionie zostali skażeni nieznaną substancją chemiczną. Do tego w innej części obiektu stwierdzono kolejne zagrożenia o charakterze chemicznym, które włączyły do działań Policję oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego. To scenariusz piątkowych ćwiczeń Karat-23, które odbyły się na Enea Stadionie w Poznaniu. W ćwiczeniach wzięło udział około 200 osób.

Były to ćwiczenia taktyczno-bojowe dot. problematyki zagrożeń CBRNE (Chemicznych, Biologicznych, Radiologicznych, Nuklearnych i Wybuchowych).

Jako pierwsze doszło do ataku czynnikiem chemicznym na kibiców. W jednym czasie pojawiło się wielu poszkodowanych, którzy przysporzyli przybywającym na akcje strażakom oraz ratownikom medycznym wiele zadań. W między czasie na stadionie doszło do dwóch kolejnych zdarzeń, o charakterze chemicznym, które włączyły do działań Policję oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego.

Zadania Strażaków na miejscu polegały m.in. na: rozpoznaniu sytuacji, przeprowadzeniu ewakuacji, segregacji poszkodowanych i dekontaminacji, prowadzeniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej i neutralizacji zagrożenia.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz