POZnań

Złodzieje wpadli w ręce policjantów

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Grunwald zatrzymali dwie osoby, które odpowiedzą za paserstwo, liczne kradzieże układów wydechowych, katalizatorów oraz paliwa. Łączna wartość zrabowanego mienia opiewa na kwotę blisko 170 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Po sygnałach od mieszkańców oraz właścicieli firm znajdujących się w rejonie poznańskiego Grunwaldu dot. kradzieży katalizatorów, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań – Grunwald, operacyjnie zajęli się ustalenia tożsamości złodziei.

Próbowali znaleźć trop, który doprowadzi ich do sprawców tych przestępstw. Analizowali dokładnie każdy szczegół oraz materiały zabezpieczone na miejscu zdarzeń. Po kilku miesiącach mrówczej pracy wpadli na trop przestępców. Wytypowali dwie osoby, które zostały zatrzymane 28 września br. w rejonie Janikowa w Poznaniu.

Okazało się, że dwaj mężczyźni mają związek z nie tylko z licznymi kradzieżami katalizatorów od samochodów dostawczych, ale również paliwa oraz układów wydechowych. Jak ustalili policjanci ich przestępczy proceder polegał na tym, że wchodzili na tereny poznańskich firm i jednej nocy dokonywali kradzieży elementów nawet od kilku pojazdów. Głównie były to podzespoły od samochodów dostawczych marek MAN i IVECO. Łączna wartość strat na jaką zostały wycenione szkody opiewa na blisko 170 tys. złotych.

Obydwaj zatrzymani usłyszeli po pięć prokuratorskich zarzutów dotyczących paserstwa oraz kradzieży tych części samochodowych. Przyznali się do winy.    

36 i 46-latek w przeszłości byli notowani za podobne przestępstwa. Za popełnione czyny otrzymali środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy zaznaczają jednak, że sprawa jest rozwojowa, a lista zarzutów wobec tych mężczyzn może być dłuższa.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz