Sport

Sportowe atrakcje na Dzień dziecka

Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu - Termy Maltańskie   Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Olimpiada sportu to dobra okazja do aktywnego świętowania Dnia dziecka. 1 czerwca w Termach Maltańskich uczniowie rywalizować będą w triathlonie, będzie to także okazja do pogrania w tradycyjne, choć trochę zapomniane gry jak ringo, kubb lub pierścieniowkę.

1 czerwca uczestnicy Akademii Sportu organizowanej przez Eneę przystąpią do finałowej rozgrywki. Będzie to triathlon dla najmłodszych. Na Termach pojawią się reprezentacje 30 poznańskich szkół podstawowych. Uczniowie klas IV i V wezmą udział w trzech konkurencjach: bieganiu (400m), jeździe na rowerze (1600m) oraz pływaniu (25m).

Wszyscy, którzy tego dnia pojawią się na Olimpiadzie Sportu będą mogli spróbować swoich sił w innych dyscyplinach: ultimate frisbee, speed badminton czy piłka nożna. Studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu poprowadzą warsztaty i pokazowe zajęcia ze starych, polskich gier tradycyjnych. Przypomną jak się gra w ringo, kubb, pierścieniówkę, zorganizują przeciąganie liny i grę w kółko i krzyżyk w wersji ruchowej. Nie zabraknie także dmuchanych zamków, zjeżdżalni oraz animacji dla najmłodszych.

Enea Olimpiada Sportu to również okazja do spotkania ze sportowcami, którzy opowiedzą o swoich pasjach, blaskach i cieniach kariery oraz największych sukcesach. Wśród ambasadorów wspierających projekt są między innymi: maratończyk Przemysław Walewski, siatkarka Katarzyna Skowrońska-Dolata, pływak Kacper Majchrzak oraz zawodniczki drużyny koszykarskiej ENEA AZS Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz